Çanakkale köprüsü 2023’te hizmete girecek, 2023 metre olacakÇanakkale köprüsü 2023’te hizmete girecek, 2023 metre olacak :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail’e katıldı.

Bakanı Yıldırım, yapımı planlanan Çanakkale’ye yapılacak köprüyle ilgili bilgi verdi. Yıldırım köprünün 2023 senesine kadar hizmete gireceğini, köprü ayakları arasındaki mesafenin 2023 metre olacağını söyledi. Köprünün adını da açıklayan Yıldırım “Köprü Türkiye’nin tarihe saygısını simgeleyecek” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yapımı planlanan Çanakkale 1915 Köprüsü projesine ilişkin, “Bu köprü 2023 senesine kadar hizmete girmiş olacak. Köprü ayakları arasındaki mesafe 2023 metre olacak” dedi.

Yapımı planlanan Çanakkale 1915 Köprüsü projesi için 2023 yılını işaret eden Yıldırım, köprünün Türkiye’nin tarihe saygısını simgeleyeceğini söyledi. Yıldırım, “Bu köprü 2023 senesine kadar hizmete girmiş olacak. Köprü ayakları arasındaki mesafe 2023 metre olacak. Dünyada kuleler arası açıklık olarak birinci olacak. Bir de köprünün adı Çanakkale 1915 olacak. 2023’te de vatandaşa kesintisiz geçilen bir Çanakkale köprüsü yapıp milletimizin hizmetine vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.