Meram Gençlik Meclisi’den Her Yerde Kitap Okumaya DavetMeram Gençlik Meclisi’den Her Yerde Kitap Okumaya Davet :Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri farkındalık oluşturmak amacıyla toplu halde bindikleri tramvaylarda yolcuları Kitap okumaya davet etti.

Meclis Başkanı Mehmet Yolcu, kitap okumanın önemine dikkat çekmek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederken, vatandaşlardan aldıkları güzel tepkilerin kendilerini memnun ettiğini belirtti.
Meram Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Meram Gençlik Meclisi, sıra dışı ve farklı projelerine bir yenisini daha ekledi. Toplumda kitap okuyan insan sayısının gittikçe azalması sebebiyle farkındalık yaratmak isteyen meclis üyeleri, toplu halde tramvaylara binerek kitap okuma konusuna dikkat çektiler. Tramvayda yapılan ‘Meram Gençlik Meclisi sizleri kitap okumaya davet ediyor’ anonsuyla birlikte yanlarında getirdikleri kitapları okumaya başlayan gençler, vatandaşların şaşkınlıkla birlikte güzel tepkileriyle karşılaştı. Meram Gençlik Meclisi gönüllüleri son durağa geldiklerinde ise ellerindeki kitapları yolculara hediye etti.

Etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan Meram Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Yolcu, Kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla böyle bir projeye imza attıklarını ifade ederek, “Meram Gençlik Meclisi olarak gönüllülerimizle birlikte ‘Her Yerde Kitap’ sloganıyla yeni bir projemizi gerçekleştirdik. Konya’da ilk defa yapılan bu projeyle tramvayda toplu bir şekilde kitaplarımızı okuyarak Konyalı hemşehrilerimizi de davet ettik. Bizler farkı projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Meram Gençlik Meclisi farklılıkların meclisi olarak çalışmalarını sürdürecek. Her konuda bizlere destek olan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru hanımefendiye teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.