Konya Buğday Pazarı YHT Garı Projesi ihalesinin Son teklif verme tarihi yine ertelendi

TCDD Konya Buğday Pazarı YHT Garı Projesi ihalesinin Son teklif verme tarihi yine ertelendi

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 24 Haziran 2014 günü müracaatları toplanan, 2014/44979 KİK numaralı Konya Bugday Pazan Yüksek Hızlı Tren Garının Yapılması İhalesinin daha önce 07 Mart 2016 gününden 31 Mart 2016 gününe ertelenen son teklif verme tarihi bu kez de 02 Mayıs 2016 günü saat 10.00’a ertelendi.

Geçtiğimiz günlerde kısa listeye alınmayan YDA İnşaat firması KİK’in almış olduğu red kararı için mahkemeye başvurmuştu ve mahkemeyi kazandı. Mahkeme, Kamu İhale Kurulunun 02.09.2015 tarihli ve 20l5/UY.III-2407 sayılı kararının iptaline ve anılan mahkeme kararında belirtilen gerekçeler doğrultusunda, 4734 sayılı Kanun’un 54’üncü maddesinin onbirinci fıkrasının (b) bendi gereğince, düzeltici işlem belirlenmesine karar vermişti.

Daha önce de Kur İnşaat A.Ş. – Yedigöze İnşaat ortak girişimi de açmış olduğu davayı kazanmıştı. Mahkeme kararına istinaden ihalede yeniden düzeltici işlem yapılmasına karar verilmişti. Karara göre, düzeltici işlemle giderilebilecek nitelikte işlemler olduğu tespit edildiğinden, başvuru sahibi Kur İnşaat A.Ş. – Yedigöze İnş. Dan. Oto. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. ortak girişiminin ön yeterlik başvurusu değerlendirmeye alınacak ve bu aşamadan sonraki işlemler mevzuata uygun olarak yeniden gerçekleştirilecek. Bu aşama da düzeltici işlemlerin yapılması bekleniyor.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.