Kartepe Teleferik Projesi’ne Bakanlık’tan 5 milyonKartepe Teleferik Projesi’ne Bakanlık’tan 5 milyon :Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in gerçekleştirmek için yoğun çaba gösterdiği “Teleferik projesi” için Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 milyon TL’lik destek vereceğini açıkladı.

YATIRIM KOLAYLAŞACAK
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kendi bütçesinden 5 milyon TL’lik destek vereceği, dün Bakanlığın internet sitesinden duyuruldu. Kartepe Belediyesi, öncelikle Derbent-Kuzuyayla arasında 4.5 kilometrelik hattı gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu hattın hizmete girişinin ardından; Sapanca Gölü üzerinden geçecek Seka Kampı-Derbent arasında teleferik hattı kurulacak. İki etapta toplam 9 kilometrelik hatta kurulacak teleferiğin gerçekleşmesi için, 5 milyon TL’lik katkı çok önemli avantaj sağlayacak.

ÖNEMLİ BİR ADIM
Kartepe Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle, yılların hayali olan Teleferik projesi için son aşamaya gelmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığı dün bu projeye 5 milyon TL’lik destek vereceğini açıkladı. Yap-işlet modeliyle yapılacak projenin gerçekleşmesi için Bakanlığın bu katkısı son derece büyük önem taşıyor.