Ulukışla Meslek Lisesi’ne Raylı Sistemler Bölümü açılacakUlukışla Meslek Lisesi’ne Raylı Sistemler Bölümü açılacak :Niğde’nin Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ulukışla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Raylı Sistemler Bölümü’ açılmasını onayladığını söyledi.

Ulukışla’nın tren yolu güzergahında ve önümüzdeki yıllar için de planlanan hızlı trenin de merkezinde olduğunu belirten Kaymakam Ferhat Atar, bu bakımdan bölümün açılmasının önemli olduğunu söyledi. Raylı sistemler bölümüne 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda öğrenci alımına başlanacağını kaydeden Atar, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 2 yıldır ilçemize açılmasını planladığımız raylı sistemler bölümü Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır. Meslek lisemize artık sınav ile çevre il ve ilçelerden de öğrenci alınabilecek ve eğitim başarımızı da olumlu anlamda etkileyecektir. Demiryolları bölge Müdürlüğümüz ile de yaptığımız protokolle eğitim gören öğrencilerimize staj ve bir kısmına iş imkanı da sağlanacaktır. Bölümün açılmasını baştan sona takip eden AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’na teşekkür ediyorum. 2 yıl gibi kısa sürede öğrenci sayısını Ulukışla’da en az 2 katına katlayacak bu bölümün Ulukışla ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Yine bu gelişmeye paralel olarak dışarıdan gelecek öğrenciler için yurt imkanı da hazırlanmıştır.”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.