Ankarada Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz Mi

Ankarada Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz Mi :Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nın daha huzurlu bir ortamda geçmesi ve herkesin istediği yere daha kolay gitmesi için toplu taşımayı ücretsiz yaptı. EGO otobüsleri, bayram boyunca yine ücretsiz olacak. Ankaralı vatandaşların Kurban Bayrmanı’nda Ankara’da toplu taşıma ücretsiz mi sorusuna cevap erken geldi. 4 günlük bayram tatili süresince Ankara’da toplu taşıma ücretsiz olacak. Ankara ‘da Kurban Bayramı süresince toplu taşıma, metro ve tramvay ücretsiz olarak kullanılacak.
Başkentliler, Bayram süresince talep ve şikayetlerini, 7/24 açık olan ALO 153 hattına iletirken, Zabıta ve İtfaiye ekipleri, tatil süresince de görev başında bulunacak.
Büyükşehir Belediyesi’nin “Bayramda ücretsiz otobüs yolcuğu uygulaması, bu yıl da 4 günlük Kurban Bayramı süresince (12 Ağustos Pazartesi, 13 Ağustos Salı, 14 Ağustos Çarşamba, 15 Ağustos Perşembe) devam edecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların, rahat ve ulaşım sorunu olmadan mezarlık ve akraba ziyaretlerini yapabilmeleri, istedikleri yerlere güvenli şekilde ulaşabilmeleri için EGO otobüsleri, ücretsiz yolcu taşıyacak. 12 Ağustos Pazartesi günü başlayacak Kurban Bayramı’nda, 4 gün boyunca Başkentliler, EGO otobüslerine Ankarakart’ları kullanmadan binebilecekler.
Ankaralılar, bayram tatilinde de “EGO Cepte uygulamasıyla otobüslerin durağa hangi saatte, hangi dakikada geleceğini, cep telefonlarından, internet ortamından veya ALO 153’ü arayarak öğrenebilecekler.İlk yorum yapan olun

Yorumlar