Demirel, Uludağ Üniversitesinde Raylı Sistemler Bölümü Açılmasını Talep Etti

Demirel, Uludağ Üniversitesinde Raylı Sistemler Bölümü açılmasını talep etti :Kemal Demirel, 22. ve 23. dönem CHP Bursa milletvekili. Aynı zamanda da hepinizin bildiği gibi hayatını Bursa’ya tren getirmeye adamış bir kişi. Bunun için düzenlemiş olduğu sayısız etkinlik ile çeşitli dönemlerde medyanın gündeminde de yer alan bir isimdi.
Geçenlerde Kemal Demirel başkanlığını yaptığı Demiryolu Sevdalıları Derneği yöneticileri ile Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yusuf Ulcay’ı ziyaret etti.
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ulcay’a bir dilekçe veren Kemal Demirel, beraberindekilerle birlikte Bursa’da Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde bir Raylı Sistemler Bölümü açılması talebinde bulundu.
Bu konuyu değerlendiren Uludağ Üniveristesi Rektörü Prof.Dr.Yusuf Ulcay da önümüzdeki 2017-2018 eğitim yılından itibaren Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Raylı Sistemler Yüksek Lisans programı başlatacaklarını dile getirerek bu konuda YÖK nezdindeki yazışmaların başlatılacağını da sözlerine ekledi.
Kemal Demirel ve arkadaşlarına bu konudaki çalışmalarında başarılar diliyoruz. Trene binmek dileğiyle.

Kaynak : Murat KUTER – www.bursahakimiyet.com.tr

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.