Samsunda Raylı sistem geçit probleminde top Lovelette

Samsunda Raylı sistem geçit probleminde top Lovelette :Samsun’da tramvay hattının Canik İlçesi’ndeki Balıkçı Barınağı’na kadar uzanması sevinçle karşılanırken, karşıdan karşıya geçmek ise vatandaş için sıkıntı oldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, “Piazza AVM Samsunspor karşısına bir tane üst geçit yapacak. Bu öneriyi biz Lovelet yetkililerine de götürdük.”
Samsun’da cumartesi günü hizmete açılan 5 yeni duraktan biri olan Balıkçı Barınağı’nda inen vatandaşlar için yolun karşısına geçmek işkenceye dönüştü. Vatandaşlar karşıya geçmek için raylar üzerinden yürüyerek tel örgülerin tamamlanmayan kısmını kullanıyor.
Özellikle, yolun karşısında Lovelet AVM’ye gitmek isteyen vatandaşlar güvenlik görevlileri tarafından diğer tramvayla Belediyeevleri Durağı’na kadar geri gönderiliyor. Geri dönmek istemeyen vatandaşların coğunluğu ise raylar üzerinden yürüyerek tel örgülerin arasından karşıya geçerken büyük bir tehlikeyi de göze almış oluyor.


BÜYÜKŞEHİR’DEN LOVELET’E ÇAĞRI
Konuyla ilgili samsunhaber.tc’ye konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, “Bizim yönetici olarak halkın kaynağını en etkin verimli şekilde kullanma mecburiyetimiz var. Balıkçı Barınağı durağının karşısında bir işletme bulunuyor. Milyonlarca TL’ye yapılmış bir işletme var. Bu işletme üzerinde de bir sürü dükkan yer alıyor. Bu işletmenin girişi çıkışı çok problemli. Oradaki mağaza sahipleri veya işletme kendi hak ve menfaatlerini koruyacaklarsa onlar da tıpkı Piazza gibi yapmak zorunda. Çünkü Piazza AVM Samsunspor karşısına bir tane üst geçit yapacak. Bu öneriyi biz Lovelet yetkililerine de götürdük” dedi.
‘ÜST GEÇİT ONLARIN MENFAATİNE…’
Halkın parasıyla oraya bir üst geçit yapmalarının mümkün olmadığını söyleyen Mustafa Yurt, “Ama buraya bir tane yaya üst geçidi yapın diye öneri götürdük. Bunun üzerine onlar çalışmlarını yapacaklarını söylediler. Bizce de oraya bir yaya üst geçidi yapılması elzemdir. Ama bunu Büyükşehir Belediyesi kaynaklarıyla değil, oradaki işletme sahiplerinin yapması lazım. Çünkü bu onların menfaatine olur. Orada alışveriş yapacakların sayısını arttırır. Karlılık oranlarını arttırır. Böylelikle belediyenin cebinden ek kaynak çıkmamış olur” ifadelerini kullandı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar