Bakan Arslan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi bizi Çine ve Avrupaya kavuşturacak

Bakan Arslan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi bizi Çine ve Avrupaya kavuşturacak :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı projesiyle ilgili, “Biran önce o proje bitmeli. Bizi Çin’e, Avrupa’ya kavuşturacak bir proje. İnşallah bitireceğiz.” dedi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin “Bu ülke şimdi daha güçlü. 15 Temmuz’daki o vakur duruş, dünyaya verdiğiniz ders, 15 Temmuz’dan sonra bizim omuzlarımıza daha büyük bir sorumluluk yükledi. O da çok çalışmak, koşturmak, yatırım yapmak, yol, tünel ve baraj yapmak.” dedi.
Bakan Arslan, Kars-Digor-Tuzluca Yolu Temel Atma Töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her yerinde hizmet etmek adına bakanlık olarak hükümetin ortaya koyduğu politikaları gerçekleştirmek üzere sorumluluklarının olduğunu söyledi.
Bu anlamda Türkiye’nin her tarafındaki hizmetlere yetişmeye çalıştıklarını ifade eden Arslan, “Bu sorumluluk görevimizin gereğidir. Halka hizmet için büyüklerimizden gördüğümüz bir sorumluluk. AK Parti’yi 14 yıldır vatandaş sandığa gömmüyor, destekliyorsa Cumhurbaşkanı ve AK Parti hükumetleri olarak yapamayacağımızın sözünü vermemek ve sözünü verdiğimiz şeyi gerçekleştirmekten kaynaklanıyor. Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Sözünü verdiğimiz her şeyi gerçekleştirdik.” diye konuştu.
10 yıl sonra Kars’ın tanınmayacak şekilde gelişeceğini dile getiren Arslan, “Burası 10 yıl sonra kalkınmışlığıyla tanınamayacak derecede değişecek. Hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Dönem artık sadece bölünmüş yol yapmak değil, aynı zamanda bunları sıcak asfalt yapmak dönemi. ‘Bu bölge için her ne gerekiyorsa yapın’ dediği için Başbakanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“BTK Projesi bizi Çin’e, Avrupa’ya kavuşturacak”
Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı projesinde sona gelindiğini aktaran Arslan, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.
Arslan, “Bir an önce o proje bitmeli. Bizi Çin’e, Avrupa’ya kavuşturacak bir proje. İnşallah bitireceğiz. Lojistik Merkezi’nin ihalesini başlattık, iki hafta sonra teklifleri alınıyor, ihalesi sonuçlandırılıyor. Akıllı Şehirler Projesini başlattık. Kars üçüncü şehir olacak. Çok güzel bir çalışma yapacağız. Bütün kurumlarımızın, gençlerin, işlemlerini elektronik ortamda yapabileceği, teknolojik araçları Kars’a getireceğiz. Birkaç gündür araçlar ölçüm yapıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Arslan, konuşmalarının ardından protokoldekiler ile Kars-Digor-Tuzluca Yolu’nun temelini attı.
Bakan Arslan, bu törenin ardından beraberindekilerle karayoluyla Sarıkamış ilçesine geçip AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti. İlçe merkezindeki Sarıkamış 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nın açılışına da katılan Arslan, vatandaşların 15 Temmuz’da millet şuuruyla hareket ederek bir ve beraber olup şer odakların oyununu boşa çıkardığını belirtti.
sohbet

1 Comment

  1. Karrs-tiflis-bakü hattında çalıştırılacak yük/yolcu vagonları; standart hattan geniş hat geçişine uygun özellikte olacaktır.Yani 1435=1520 mm lik yola geçiş için gürcistanda boji değişimi yapılacakmış.Bozi değişime uygun TCDD vagonu varmı bilmek isteriz.Yoksa demiryolumuzun vagonları bu güzergahta çalışamaz..Bunun için boji değişimine uygun vagonlar yapılmalı..ki bu güzergahta taşıma yapacak vagonlarımızda gelirsin.Mahmut demirkollllu

Yorumlar