Rize Belediyesinin teleferik projesi ihale aşamasındaRize Belediyesinin teleferik projesi ihale aşamasında :Rize Belediyesi’nin, Dağbaşı mevkiinden sahile yapılması için çalışmalarını sürdürdüğü Teleferik Projesi’nin ihale aşamasına geldiği belirtildi.

Rize Belediyesi tarafından projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Metro İstanbul A.Ş’ye yaptırılan ve ihaleye hazır hale gelen Teleferik Projesi’nin Rize’nin turizmine önemli katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Rize sahilinden Dağbaşı mevkiine yapılması düşünülen teleferik Projesi, daha sonraki süreçte Isırlık mevkiinde yapılacak olan “Isırlık Kent Ormanı ve Mesire alanı” olarak düşünülen alana uzatılacak şekilde tasarlanıyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, şehirle ilgili çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini, bir taraftan da iftiralara uğradıklarını ifade ederek, “Bir takım kişiler teleferik projemizin durdurulduğu yalanı ile kamuoyunu yanıltmaya çalıştı. Hemşehrilerimden ricam belediyemizle ilgili bizden duymadıklarına ve dedikodulara itibar etmemeleridir. Biz var gücümüzle hem günlük işlerimizi yaparken hem de Rize’nin önünü açacak projeleri yürütüyoruz. 10 Numara Projelerimizden 7 tanesine başlamış bulunmaktayız” dedi.

Bu iftiraları yapanların ya FETÖ’cü artıkları ya da siyasi ikbal arayanların olabileceğini ifade eden Başkan Kasap, “Biz Allah rızası için çalışıyoruz. Halkımızdan tek beklediğimiz dualarıdır” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz: