MHP İl Başkanı Ersoy, Kayseriye SKY Tren YapınMHP İl Başkanı Ersoy, Kayseriye SKY Tren Yapın :Geçtiğimiz hafta sonu Sivas Caddesi’nde yaşanan trafik çilesi, Kayseri’deki trafik sorunu tartışmalarını tekrar alevlendirdi. Yaşanan trafik probleminin en büyük nedeni olarak görülen tramvayın yeraltına alınması fikrine MHP İl Başkanı Baki Ersoy’dan farklı bir yaklaşım geldi. Ersoy, “Şehrimizin trafiğini felç eden tramvayı yerin altına alamıyorsanız, yerde de tutmayın. Yerin üstüne, havaya kaldırın. SKY Tren olarak da adlandırılan yüksekten giden tramvay yapın.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Baki Ersoy, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Ersoy, “Düz ve geniş yollarıyla hafızalarda yer edinen Kayserimiz son dönemde trafik sorunu ve buna bağlı olarak da hava kirliliği ile anılmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de geniş ve düz yolların yerini ‘ucube’ olarak adlandırılan ve trafik sorununu içinden çıkılmaz hale getiren üst geçitlerin neredeyse her gün bir kazaya karışan tramvay ile birlikte daralan yolların aldığını söyleyen Ersoy, “Kırmızı ışık sayısından dolayı sağlıklı bir şekilde ilerleyemez hale gelen trafikte araçların sık sık dur kalk yapması nedeniyle hava kirliliği daha da arttı. Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte araçların neden olduğu hava kirliliğine bir de ısınma amaçlı katı yakıt kullanımının neden olduğu hava kirliliği eklenince güzelim Kayserimizde nefes alamaz olduk.

Şehrin imarını allak bullak edip hava koridorlarını tıkayan, MHP’nin metro yapılması gerektiği projesine kulak tıkayıp toplu taşımanın yerin altında olması gerektiğine yönelik ısrarlı taleplerini yok sayan, tramvayı şehrin ana arterinin tam ortasına kondurarak trafiğimizi felç eden yönetim anlayışı bugün geldiğimiz durumun sorumlusudur.

Bu şehrin havasını soluyan bu şehrin trafiğinde yol alan ekmeğini yiyen suyunu içen vatandaşlarımız bu durumdan fazlasıyla rahatsızdır. Her gün onlarca vatandaşımız bize Kayseri trafiğinin çekilmez bir hal aldığından şikayetlenmektedir. Şehrimizin içine düştüğü bu durumdan bir an evvel kurtarılması gerekmektedir. Şehrin yeni trafik master planı derhal profesyonel eller tarafından hazırlanıp uygulamaya konulmalıdır.” açıklamasında bulundu.

Davutoğlu’nun sözleri hatırlatıldı
“Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in tramvayın yerin altına alınması konusunda Kayseri kamuoyuna yaptıkları açıklamaların icraata geçirilmesini bekliyoruz.” diyen Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de bulunduğu makamda Kayseri’ye hizmet etmesi için bu konuya destek olması gerekir. Trafik çilesinin temelindeki günahını belki böylece affettirebilir. Çevre Bakanı değil mi, bu şehrin havasının bozulduğunu, trafiğinin kilitlendiğini görmüyor mu?

Milliyetçi Hareket Partisi olarak şehrimizin trafiğinin keşmekeşlikten kurtarılması adına atılacak her adımın yanındayız.

Bu böyle gitmez! Kayseri bunu hak etmiyor. Şimdiden böyleyse şehrin 50 yıl 100 yıl sonrasını düşünmek bile istemiyoruz.

Hatta bir tavsiyede bulunuyoruz; şehrimizin trafiğini felç eden tramvayı yerin altına alamıyorsanız yerde de tutmayın yerin üstüne, havaya kaldırın SKY Tren olarak da adlandırılan yüksekten giden tramvay yapın.”

mhpden-tramvayi-havaya-kaldirin-onerisi

Kaynak : www.kayserigundem.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.