Trabzon hafif raylı sistem projesi trafiği rahatlatır

Trabzon hafif raylı sistem projesi trafiği rahatlatır :Mustafa Yaylalı Hafif Raylı Sistem ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzon Kent Konseyi Başkanı Mustafa Yaylalı, “Hafif Raylı Sistem projesinin Trabzon trafiğinin büyük bölümünü alacağını düşünüyorum” dedi.

Yaylalı, hafif raylı sistemin Trabzon için çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi; “Proje Yomra Akçaabat yapılacak ancak ilk etap Akçaabat’tan Üniversite ve havaalanı bağlantısı yapılacak. Biz Of – Beşikdüzü arasının projelendirilmesinin yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu kentin planlamasına da katkı sağlayacaktır. Bu proje Belediye bütçesi ile yapılamayacağı için mutlaka kredilendirilecektir. Of-Beşikdüzü arası projenin büyüklüğü bakımından daha kolay kredi alabileceğini düşünüyoruz. Trabzon için çok önemli bir adım oldu. İnşallah hem projesinin hem de yapıldığını görürüz. Trabzon trafiğini büyük bölümünü alır diye düşünüyorum.

Kaynak : www.haber61.net

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.