Yenimahalle-Şentepe Teleferik Yeniden Hizmete AçıldıYenimahalle-Şentepe Teleferik Yeniden Hizmete Açıldı :2 gün önce periyodik bakım çalışmalarına giren Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı, bakım çalışmalarının ardından yeniden hizmet vermeye başlandı.

Türkiye’de toplu taşıma amaçlı ilk teleferik hattı olma özelliğine sahip toplam 3 bin 200 metre uzunluğundaki hatta, 19-20 Kasım günleri periyodik kontrol ve bakım çalışması yapıldı. EGO yetkilileri, 2 gün süresince hat üzerindeki motorlar, elektronik aksamlar ve yolcu kabinleri başta olmak üzere tüm aksamların rutin bakım ve kontrollerinin yapıldığını belirttiler. Yetkilileri, hafta sonu gerçekleştirilen bakım çalışmalarının belirlenen sürede tamamlanmasıyla birlikte bugün (21 Kasım) sabah saatlerinden itibaren teleferik hattının hizmete alınarak, yeniden yolcu taşınmaya başlandığını kaydettiler.

Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattının hizmet dışı kaldığı süre içinde yolcuların ulaşımlarının Yenimahalle metro istasyonundan Şentepe’ye kadar EGO otobüsleriyle sağlandığını ifade eden yetkililer, Başkentlilerin toplu taşıma ihtiyaçlarını, zaman kaybını en aza indirecek alternatif ulaşım sistemleriyle sağlarken, güvenliklerini de en üst düzeye çıkarmak için hattın sık sık teknik bakım ve kontrollerinin yapıldığını vurguladı.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 13/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Pts 13
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 18
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 19
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.