Bursa Yüksek Hızlı Tren Hattı İçin Yeni Tarih 2019

Bursa Yüksek Hızlı Tren Hattı İçin Yeni Tarih 2019


Bursa için…
Yüksek hızlı tren hattının yapımına ilişkin sözleşme, devlet ile yüklenici ortak girişim grubu arasında Aralık 2011’de imzalanmıştı.
5 yıl öncesiyle…
AK Parti ve hükümetinin en önemli isimlerden, Bursa’nın milletvekili; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, beraberinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’la imza töreninde güçlü fotoğraf veriyordu.
Arınç, “2016’da Ankara’dan Bursa’ya hızlı trenle gidebileceğiz.” demişti, ancak “Hayaldi, gerçek oldu” sözü de, anlamını çoktan yitirdi.
Yıldırım, 5 yıl öncesiyle içine doğmuş gibi, “Ne yapacağız oturup ağlayacak mıyız? Zor, hemen yapılır, imkansız biraz zaman alır. anlayışıyla çalışıyoruz? diyordu.
Geride kalan…
Törende takdim edilen yüksek hızlı tren araçları maketleri ile öylece duran inşaat kütleleri ve tünelin, yanı sıra, heyelan gerekçesiyle çöpe giden proje vardı.
Arınç, “Yarım asırlık bir aradan sonra hayallerin gerçek olduğunu görüyorum. Hayaldi gerçek oldu.?” diyor, ancak anlamını çoktan yitirmiş oluyor.
TBMM Genel Kurulu’nda…
2017 Bütçesi’ne ilişkin görüşmelerde, hükümetin yüksek hızlı tren politikası ve projeleri de gündeme gelirken, tarih epey uzadı.
Bursa’nın da aralarında yer aldığı yeni projelerin tamamlanması için 2019 yılı gösterilirken, ilerleyen zamanla bu yeni tarih de ikna edici gözükmüyor.
Diyeceğimiz…
Hadi hayırlısı!

Kaynak : www.bursahakimiyet.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar