Bursada Özel Halk Otobüsü Kartlı Sistemi Kapattı

Bursada Özel Halk Otobüsü Kartlı Sistemi Kapattı :Bursa’da 10 numara yağ yakarak çevreyi katletmesiyle ünlenen ve sürücülerin yolculara kaba davranışlarıyla sık sık gündeme gelen özel halk otobüslerinden yeni skandal! Kartlı sistemi BURULAŞ’la yaşadıkları sorunlar sebebiyle anlaşmalara aykırı olarak askıya alan yeşil otobüsler “Bu araçta para geçerlidir” yazarak sistemlerini kapattı. BURULAŞ’tan aylık abonman kart alan Bursalılar mağdur edilirken, vatandaşlar Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi göreve çağırdı.

Bursa’da özel halk otobüsleri yine hukuk tanımadı!

10 numara yağ yakarak çevreyi katletmesiyle ünlenen ve sürücülerin yolculara kaba davranışlarıyla sık sık gündeme gelen özel halk otobüsleri yeni bir skandala imza attı!

Kartlı sistemi BURULAŞ’la yaşadıkları anlaşmazlık sebebiyle anlaşmalara aykırı olarak askıya alan yeşil otobüsler “Bu araçta para geçerlidir” yazarak sistemlerini kapattı.

Yolculardan biniş için 2 lira 50 kuruş ücret talep ediliyor…

BURULAŞ’tan aylık abonman kart alan Bursalılar mağdur edilirken, vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ve BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy’u göreve çağırdı.

İşte validatörün üzerine asılan o yazı…

Bursada Bugün muhabirine, “42 a özel halk otobüsünde kartlı sistemi kapatmışlar. İnsanların abonman kartlarını kabul etmiyorlar! Bunun adı haydutluktur. Bu rezalete Recep Altepe göz yummalı ve derhal gereğini yerine getirerek bu araçları trafikten men etmelidir” açıklamasını yapan vatandaşlar yaşadıkları mağduriyetin bir an önce giderilmesini istedi.

Özel halk otobüsü mağduru bir diğer yolcu ise Bursada Bugün muhabirine şoförün kendilerine sanki sadaka verir gibi “Bakın bu sizin avantajınıza daha az alıyoruz” dediğini aktardı.

Bu arada hukuk tanımayan özel halk otobüsçüleri 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz ulaşım hakkını da ellerinden aldı. Yeşil otobüsler 65 yaş üstü yolculardan da ücret almaya başladı!

İşte abonman kartları hiçe sayarak yolculardan ücret talep eden araçlardan biri. 16 M 237 plakalı otobüsün de yolculardan ücret talep ettiği öğrenildi.

“RECEP ALTEPE SÖZÜNÜ TUTMADI!”

Öte yandan Bursalılar sosyal medyada, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin aylar önce araçlarını yenilemeyen özel halk otobüsçülerinin trafikten men edileceğini açıkladığını ancak buna karşın verdiği sözü yerine getirmediğini de hatırlatarak “Gerekirse artık Ankara devreye girsin, bu çile bitsin” yorumunu yaptılar.

Recep Altepe, özel halk otobüsçülerine 1 Şubat 2016 tarihine kadar süre tanımıştı…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, verilen süre dolmasına rağmen 20 gündür araçlarını yenilemeyen özel halk otobüsçülerine son olarak 1 Şubat tarihine kadar süre verdiklerini bildirmişti. 20 Ocak 2016 tarihinde son tebligatın özel halk otobüsçülerine yapıldığını belirten Başkan Altepe, “Eğer araçlar yenilenmezse, trafikten men edeceğiz” demişti…

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar