Diyarbakır hafif raylı sistem projesi onaylandı

Diyarbakır hafif raylı sistem projesi onaylandı :Diyarbakır için artık elzem bir ihtiyaç haline gelen hafif raylı sistem hattı nihayet projelendirilerek hayata geçiriliyor.


2 Milyonu aşan nüfusu ile metropol kentler arasında yer alan Güneydoğu’nun Parisi namzetli Diyarbakır için, yıllardır söylenen ancak icraat yapılmayan hafif raylı sistem ilk defa hükümet kanadının en üst düzeyinde ifade edilerek 2017 yatırım projesi kapsamına alındı.

Başbakan Yıldırım 4 projeyi onayladı
Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır için yapılacak olan hafif raylı sistem hattının ilk ayağı Dağkapı-Hastane arasında olacak.

Yıldırım, Raylı Sistem Hattı projelerinin aynı zamanda Yozgat Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Tokat Yeni Havalimanı olacağını kamuoyuna açıkladı.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığının Dağkapı-Hastane Raylı Sistem Hattı projesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Yozgat Havalimanı ve karaman Havalimanı projeleri ile DHMİ Genel Müdürlüğü Tokat Yeni Havalimanı Yapımı projelerini onaylayarak 2016 yılı yatırım programına ekledi.

Kaynak : http://www.diyarinsesi.org


İlk yorum yapan olun

Yorumlar