İzmit Tramvay Projesinin Bitmesine Bakın Ne Kadar Kalmış

İzmit Tramvay Projesinin Bitmesine Bakın Ne Kadar Kalmış :AKP’nin adayı olarak yerel seçimlere üst üste giren ve girdiği her yerel seçimde başkanlık koltuğuna oturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, pek çok mega proje sundu bu kente ancak tramvay hariç hiç birisi için adım dahi atmadı. Monoray, teleferik, Sekaray, metro… Hiç birinden eser yok… Hatta öyle ki metro dışında diğer projeler artık vaat olmaktan dahi çıktı.


50 GÜNÜ GÖSTERİYOR
Barlar Sokağı’ndaki pek çok işletmenin yıkılmasına ve pek çok noktada aynı anda çalışma yapılmasından kaynaklı esnafların mağduriyetine neden olan tramvay, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web adresindeki duyuruya göre 2 aya kalmadan bitecek… Tramvay projesinde geri sayım bugün son 50 günü gösteriyor. Ama bakıldığında tramvay projesi öyle 50 günde bitecek gibi de görünmüyor.

KAÇ GÜN DAHA EKLEYECEK?
Tabii tramvay projesi sadece bar sahiplerini ve esnafı değil, trafiği de etkiledi. Kentin pek çok noktasında aynı anda yürütülen çalışmalar neticesinde vatandaş isyan etse de projenin tamamlanmasına Büyükşehir’in iddiasına göre 50 gün var. Yani vatandaş, 2 Şubat 2017’ye kadar dişini sıkacak ve 2 Şubat’tan itibaren tramvaya binecek! Büyükşehir Belediyesi’nin web adresinde geri sayım iddialı bir şekilde inatla sürüyor. Ama gelin görün ki bu geri sayıma ne kendileri, ne partilileri ne de vatandaş inanıyor. 50 günden geriye sayım bittikten sonra Büyükşehir, bu sayaca kaç gün daha ekleyecek merak ediliyor…

TRAMVAY GÜZERGAHI
Otogardan başlayacak olan tramvay yolu Hanlı Sokak’tan sonra Yahya Kaptan Salkım Söğüt-Sarı Mimoza-Necip Fazıl caddeleri boyunca devam edecek. Buradan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nın orta kısmı boyunca Kaymakamlık-N. Kemal Lisesi-M. Ali Paşa Camii hattına geçecek. Doğu Kışla Parkı’nın batısından D-100 Karayolu’na doğru inecek olan tramvay hattı D-100’e paralel olarak Şehit Rafet Karacan Bulvarı’nın kuzey kısmında Valilik binasının arkasından geçecek. Hafız Binbaşı Caddesi’nden D-100’e doğru kıvrılan hat, fuar karşısından itibaren D-100’e paralel olarak devam edecek. Yeni Cuma Camii’nden itibaren Şahabettin Bilgisu Caddesi’ne geçecek olan tramvay hattı, Fevziye Camii’nin altından Merkez Bankası’nm önüne gelecek ve İstasyon Caddesi’nin kuzey kısmından İzmit Tren Garı’nı geçerek, Sekapark’a ulaşacak.

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar