Karşıyaka Tramvayı Trafik Levhasına TakıldıKarşıyaka Tramvayı Trafik Levhasına Takıldı :Bostanlı’da deneme sürüşüne başlayan tramvay çıktığı ilk seferde yol üzerinde unutulan trafik levhasına takıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen “Konak ve Karşıyaka Tramvayları Projesi” kapsamında ilk deneme seferine çıkan tramvay, güzergah üzerinde unutulan trafik levhasına yüzünden zor anlar yaşadı. Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen yapım çalışmaları çerçevesinde, Karşıyaka tramvay hattında Mavişehir ile Bostanlı Köprüsü arasında gerçekleşen ilk sefer yol üzerinde unutulan “Dur” levhası yüzünden bir süre durmak zorunda kaldı.

Görevliler tarafından yoldan çekilen levha sonrası deneme sürüşü kaldığı yerden devam etti.

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri1 Yorum

  1. İşte böylesi bir habere katıla, katıla gülünür ki, öyle de oldu! Tam bize özgü, bize göre bir konu, olay… Bir genel kural vardır: yeni ve/veya bakım-onarım geçirmiş bir hatta önce Tram deneme seferine çıkmaz! Bir lastik tekerlekli ve altında raya uygun inip/kalkan demir tekerleği olan, yani aynı zamanda da Kılavuz-Yollu-Taşıt-Aracı olabilen özel araç üzerine monte edilmiş “GABARİ-MASTARI / Sınır-Çizgi-Mastarı / Açıklık-Mastarı” adı verilen çerçeve ile bu araç devreye alınacak hatta birden fazla deneme-ölçme-kontrol seferi yapar. İşte şayet hat temiz ise bundan sonrası Tram ilk devreye alma-test sürüşlerine başlar!
    Demek ki, her şeyi ile her şeyi çok daha iyi bilen güzel İzmirimizin ulaşım dairesi ve ilgi alt şirket yetkilileri, ilgilileri bu kadar basit bir kuralı bile uygulamakta sakınca görmüşler. Veya şarki zihniyetle gerek görmemişler (Mİ?)… Gerçekten de şarkiliğin komik tarafı!

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.