Konya Selçuklu İlçesi Yazır Mahallesi Sakinleri Hat İstiyorKonya Selçuklu İlçesi Yazır Mahallesi Sakinleri Hat İstiyor :Selçuklu ilçesinde bulunan Yazır Mahallesinde ulaşım sorunu çeken vatandaşlar, bazı bölgelerden tramvay hattının geçmemesi yüzünden sabahın soğuğunda tramvaya yürümek zorunda kalıyorlar

ULAŞIMDA SIKINTI YAŞIYORLAR

Konya’nın en hızla büyüyen yerleşim bölgelerinden olan Selçuklu ilçesinin Yazır Mahallesinde vatandaşlar ulaşım sıkıntısı çekiyor. Mahallenin bazı bölgelerinde oturan vatandaşlar, bölgenin ana ulaşım aracı olan tramvaya ulaşmakta zorluk çekiyor. Vatandaşlar mahallenin bazı bölgelerinden tramvay hattının geçmediğini, tramvay hattı geçen durakların ise oturdukları yerlere çok uzak olduğunu dile getirdiler.

YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYORLAR

Özellikle kış günlerinde sabah erken saatlerde çok soğuk havalarda tramvaya binmek için çok uzun mesafe yürüdüklerini dile getiren vatandaşlar, “Yeni yerleşim alanlarının hızla arttığı mahallenin ulaşım planlamasının yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz. Tramvaya uzak olan ve tramvay hattının da geçmediği yerler var. Yaşadığımız bu ulaşım sorununun yetkililer tarafından tespit edilerek çözülmesini istiyoruz” dediler.

Kaynak : www.yenimeram.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.