Metro İstasyonlarının Bakımsız Hali Başkente Yakışmıyor

Metro İstasyonlarının Bakımsız Hali Başkent’e Yakışmıyor :Ankaray ve üç farklı hattan hizmetini sürdüren Ankara Metrosu istasyonlarındaki bakımsızlık, görüntü kirliliğine neden oluyor.


Ankaray ve üç farklı hattan hizmetini sürdüren Ankara Metrosu istasyonlarındaki bakımsızlık, görüntü kirliliğine neden oluyor.

Bazı istasyonlarda reklam panolarının camlarının kırık olması, duvar kaplamalarının sökülmüş olması, tavanlardaki göçükler, engelli yürüme yolunun kaplamalarının tahrip edilmiş halde bulunması dikkat çekiyor.

Özellikle tüm metroların bağlandığı Kızılay Metro Çarşısı’ndaki içler acısı görüntü Başkent’e yakışmıyor. Duvarların kirli oluşu, tavanların kirli ve birçok yerinin sökülmüş olması, bazı eski bilet satış banketlerinin biçimsiz duruşu görenleri hayrete düşürüyor.

İstayonun yakınında ofisi bulunan bir bölge sakini konu ile ilgili olarak, “Sık sık yürüyen merdivenler ve elektronik saatler de arızalanıyor. Çarşının ve istasyonların komple elden geçmesi gerekmekte. Özellikle duvarların ve tavanın hali perişan. Bu görüntü Başkent’e yakışmıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir diğer bölge esnafı ise, “Her gün burayı yüz binlerce kişi kullanıyor. Bakımlı, temiz, modern istasyonlar milletimizin hakkıdır. Yetkililer bir an önce bu çirkin görüntüye son vermelidir.” ifadelerini kullandı.

İşte Metro ve Ankaray istasyonlarından bazı kareler:

Kaynak : www.haberankara.comDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar