1915 Çanakkale Köprüsü İhalesini Kazanan Firma Bugün Belli Olacak1915 Çanakkale Köprüsü İhalesini Kazanan Firma Bugün Belli Olacak : 24 firmanın şartname aldığı, 1915 Çanakkale Köprüsü ve 80 kilometrelik otoyol inşaatı ihalesine, bugün saat 10.30’da 4 ortak girişim teklif verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü İhalesine, Cengiz İnşaat ve Kolin İnşaat ortaklığı, Çinli China Road and Bridge Corporation ile birlikte teklif verdi.

3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun üstlenicisi IC İçtaş ve İtalyan Astaldi ortaklığı, Çanakkale Köprüsü İhalesine teklif verdi.

Güney Koreli Daelim Group da Türkiye’den Limak, SK ve Yapı Merkezi ile kurduğu ortaklık üzerinden İhaleye teklif verdi.

Japon IHI Corporation ve Itochu da dev projeye, Türkiye’den Makyol ve Nurol ile kurdukları ortaklık ile teklif verdi.

Hızlı bir şekilde ön değerlendirmesi yapılacak ihalenin sonucu, öğleden sonra kamuoyunu bildirilecek. Teknik olarak yeterlilik alan bütün grupların süreye yönelik teklifleri değerlendirilecek. Teknik yeterlilik alanların içinde en kısa süreyi veren kim ise yapım, işletme süresi dahil olmak üzere ihaleyi kazanacak.

2023’te Açılması Planlanıyor

Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü olan 2023’te ayak açıklığı 2023 metre olan köprü ile birlikte yaklaşık 80 kilometrelik otoyolun hizmete girmesi hedefleniyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.