Altunyaldız, Konyanın Ulaşım Projelerindeki Son Durumu AçıkladıAltunyaldız, Konyanın Ulaşım Projelerindeki Son Durumu Açıkladı :AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya’nın lojistik köy, çevre yolu, hızlı tren garı ve metro projelerinde gelinen son nokta hakkında bilgi verdi.

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya ve ülke gündemini değerlendirmek üzere İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Altunyaldız’a AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Cengiz Kürkçü ile Levent Babayiğit eşlik etti.İşte

Lojistik Köy Projesi
“Konya’yı denizle buluşturmayı önemsiyoruz. Bağlamda uzun bir süredir Konya gündemindeki Lojistik Köy Projesi’nin yapım ihalesini 15 Aralık’ta yaptık. İhaleyi kazanan firmayı da 15 gün içinde öğrenmiş olacağız. 200 milyon liraya mal olacak bu yatırımın Konya’yı rekabette çok ileriye taşıyacağını düşünüyoruz. Bu projenin 2018 sonu veya 2019’un başında hizmete gireceğini planlıyoruz.

Yeni Hızlı Tren Garı Projesi
Gar inşası için kazı çalışmaları başladı. Yıkım işlerinde de sona yaklaşıldı. İnşa çalışmaları inşallah önümüzdeki günlerde başlayacak. Bu projenin de yine 2018 sonu veya 2019’un başında hizmete girmesini planlıyoruz. Bu bağlamda Hızlı Tren Garı da Konya’nın yolcu taşımacılığında önemli rol oynamaya devam edecek.

Konya Çevre Yolu Projesi
Konya’nın önemli bir başka önemli projesi de Konya Çevre Yolu’dur. Bu proje de son hızla devam ediyor. Bu kapsamda çevre yolumuzun 22 kilometrelik kısmı bitme aşamasında. Geriye kalan yani Karaman – Ereğli – Ankara – Afyon aksındaki 46 km’lik bölümünün ihalesi 20 Ocak’ta yapılacak. İnşallah bu bölüm 2018’de tamamlanmış olacak.

Metro Projesi
Konya’nın ulaşımını bir hayli rahatlatacak, ulaşımı konforlu ve çok daha hızlı hale getirecek olan metro projemizin çalışmaları da son hızla devam ediyor. Necmettin Erbakan – YHT – Meram Hattı ile ilgili proje çalışması Aralık sonunda bitti. Proje bakanlığa gönderildi. İnşallah proje 2017 yatırım planına girmesi için Kalkınma Bakanlığı’na gönderecek. Yine Kampus – YHT hattı ile ilgili çalışmayı da takip ediyoruz.

Özellikle Alacabel’den sonra Antalya – Akseki güzergâhının yol yapımı da 2017 yatırım planı içerisine girdi. Dolayısıyla Seydişehir’den Antalya’ya ulaşacak yatırım da realize olmuş durumda…

Kaynak : www.anadoludabugun.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.