Anadolu Üniversitesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı kurumlararası yatay geçiş kontenjanlarıAnadolu Üniversitesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı kurumlararası yatay geçiş kontenjanları :Anadolu Üniversitesinin 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için Bahar yarıyılında kurumlar arası yatay geçiş kontenjanları için son başvuru tarihi 27 Ocak 2017 olarak açıklandı. Yabancı dil  sınavı tarihi ise 30 Ocak – 02 Şubat 2017 olarak açıklandı.

Başvuru yapmak için gerekli belgeler şunlardır: dilekçe, not durum belgesi (Transkript) ve ders içerikleri, ders planı, ikinci öğretim öğrencileri için yüzde ona girdiğine dair belge ve disiplin cezası alıp almadığına dair belge isteniyor.

Fakülte veya yüksekokul programları şu şekildedir. Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri için kontenjanlar üç olarak açıklandı. Diğer tüm bölümler için ise kontenjanlar iki olarak belirtildi.

Engelliler Entegre Yüksekokulu için Bilgisayar Operatörlüğü ve Yapı Ressamlığı programlarına kontenjan ayrıldı.

Eskişehir Meslek Yüksekokulu için Aşçılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Pazarlama ve Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarına kontenjan ayrıldı.

Porsuk Meslek Yüksekokulu için Basım ve Yayın Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Grafik Tasarımı, Makine, Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Radyo ve Televizyon Teknolojisi ve Yapı Denetimi programlarına kontenjan ayrıldı.

Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu için  Çocuk Gelişimi, Eczane Hizmetleri, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Yaşlı Bakımı programlarına kontenjan ayrıldı.

Ulaştırma Meslek Yüksekokulu için Lojistik, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler İşletmeciliği, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler Makinistlik, Raylı Sistemler Yol Teknolojisi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri programlarına kontenjan ayrıldı.

Kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

Kaynak : www.mymemur.com.tr

 

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.