Avustralya, 40 yıl önceki Granville tren faciası için özür dileyecekAvustralya, 40 yıl önceki Granville tren faciası için özür dileyecek :New South Wales (NSW) Eyaleti Hükümeti 40 yıl ardından Granville tren faciasında sevdiklerini kaybeden ailelerden özür dileyecek. 18 Ocak 1977’deki bu trajik olayda banliyö treni Granville tren istasyonu yakınlarında raylardan çıkmış ve köprü de vagonların üzerine yıkılmış; 83 insan ölmüş ve 213 kişi de yaralanmıştı. Ulaştırma Bakanı Andrew Constance ABC’ye olaydan etkilenenlerden özür içeren açıklamada bulundu.

Constance “Şüphesiz herkes bu olaydan dolayı çok üzgün,” dedi. “Yıllar boyunca, milletimiz tarihindeki en korkunç facialardan biri ile başa çıkmak zorunda kaldı.” Şu an NSW Eyaleti Başbakanı, o zamanki devletin demiryolu sistemini “köhne/virane” olarak tanımladı.

18 Ocak 1977’de meydan gelen tren kazasında 83 kişi ölmüş, 213 kişi yaralanmıştı. Kaza, yolcu treninin raydan çıkarak devrilmesi sonucunda meydan gelmiş, sürüklenen tren çarptığı köprünün çökmesine neden olmuştu. Soruşturma ve araştırmalar yatırım eksikliği, bakım ve iyileştirme çalışmalarındaki noksanlıkları ortaya çıkartmış ve felaket sonrasında hükümet demiryollarını modernleştermek için ciddi bir borç altına girmişti.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.