Aydınlılar tramvay istiyorAydınlılar tramvay istiyor :Efeler’de çileye dönüşen şehir içi trafiğinin çözümü için ‘Aydın’datramvayolsa’ başlıklı kampanya başlatıldı. Sosyal medyada başlatılan kampanyaya tüm kesimden vatandaşlar destek verdi.

Aydın’ın en büyük ilçesi Efeler’de her geçen artan trafik yoğunluğu, ilçenin en önemli sorunlarından biri haline geldi. Mevcut yolların yetersizliği ve sürücülerin araçlarını bilinçsiz bir şekilde park etmesi nedeniyle çileye dönüşen şehir içi trafiğin çözümü için vatandaşlar, harekete geçti. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde artan trafik yoğunluğunun çözümü için vatandaşlar, ‘Aydın’datramvayolsa’ başlıklı kampanya başlattı. Sosyal medyada başlatılan kampanyaya tüm kesimden vatandaşlar destek verdi. Anadolu’da ilk demiryoluna sahip kentin Aydın olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, tramvay hattının ilk olarak Atatürk Kent Meydanı ile Şehirlerarası Otobüs Terminali arasına yapılmasını talep ediyor.

Tramvay’ın Efeler için gerekli olduğu vurgusu yapan vatandaşlar, söz konusu bölgeler arasına yapılacak tramvay sayesinde trafik sorununun önemli ölçüde azalacağını ifade etti.

Kaynak : Mehmet KAVAS – www.sesgazetesi.com.tr

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.