Batıkent kavşağında hemzemin geçit ve köprülü kavşak çalışmaları başladıBatıkent kavşağında hemzemin geçit ve köprülü kavşak çalışmaları başladı :Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Batıkent semtinde Devlet Demir Yolları tarafından köprülü kavşak ve hemzemin geçit çalışmaları başlatıldı. Trafiğin çift şeritli olarak kapatıldığı cadde de çalışmalar 10 ay boyunca sürecek.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Batıkent semtinde tren raylarının geçtiği bölgede Devlet Demir Yolları tarafından köprülü kavşak ve hemzemin geçit çalışması başlatıldı.

Kavşak 10 ayda tamamlanacak

Devlet Demir Yolları, Toplu Konut İdaresi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin koordinesinde yapılan ve yaklaşık 10 ay sürecek çalışmalar kapsamında trafik çift şeritli olarak kapatılırken projenin tamamlanması ile şehir içi ulaşımda büyük rahatlama yaşanacağı amaçlanıyor.

Diyarbakır için önemli bir yatırım

Yüklenici firma yetkilileri, maliyet konusunda bilgilerinin olmadığı belirterek, köprülü kavşak ve hemzemin geçidinin Diyarbakır için önemli bir yatırım olduğu projenin tamamlanmasıyla birlikte trafiğe de büyük bir katkı sağlanmasını arzuladıklarını ifade ettiler.

Kavşağın yapılacağı noktada patlama yaşanmıştı

Öte yandan köprülü kavşak ve Hemzemin geçidin yapıldığı bölgede 10 Mayıs 2016 tarihinde zırhlı polis minibüsün geçtiği esnada bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 12’si polis 33’ü sivil vatandaş olmak üzere 45 kişi yaralanmış, minibüste bulunan ve doktor raporu için hastaneye götürülen 3 şüpheli şahısta yaşamını yitirmişti.

Sedat IRMAK

Kaynak : www.guneydoguekspres.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.