Belgrad Ormanında Demiryolu Olmaz Yürüyüşü Gerçekleştirilecek

Belgrad Ormanında Demiryolu Olmaz Yürüyüşü Gerçekleştirilecek :29 Ocak 2017 Pazar, 11.30’da Belgrad Ormanı’nda Bahçeköy girişinde buluşuyor, Belgrad Ormanı’nda inşa edilmesi planlanan demir yoluna karşı basın açıklamamızı yaptıktan sonra doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz.


İstanbul’a binlerce yıldır hayat veren ve Kuzey Ormanları’nın eşsiz parçalarından biri olan Belgrad Ormanı, dekovil tren hattı ile yağmalanmak isteniyor. Belgrad Ormanı’nın yok edilmesine izin vermeyelim, ormanımızı birlikte savunalım, şehrimizin nefesine sahip çıkalım.

29 Ocak 2017 Pazar, 11.30’da Belgrad Ormanı’nda Bahçeköy girişinde basın açıklamasından hemen sonra orman içerisinde 2. Mahmut Bendi’nden başlayarak gölet etrafında yaklaşık 2 saatlik (kar durumuna göre tahminen) bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik yeni başlatılan imza kampanyası da artan bir şekilde destek görmeye devam ediyor. 3 gün önce başlatılan kampanyaya imza atanların sayısı 6 bini geçti. Binlerce ağacı katlederek geçirilmesi planlanan “Dekovil Hattı” demiryolu projesine, Belgrad Ormanı’nın korunması gereken doğal bütünlüğünün parçalanmasına, Kuzey Ormanları’nın nefesini İstanbul’a taşıyan Cendere Vadisi’nin yeni rant projelerine açılmasına karşı imzanızı buradan atabilirsiniz

Notlar:
Pazar günü yağış beklenmiyor ama yerde önceki günlerde yağan kar olacağı ve hava soğuk olacağı için uygun ayakkabı ve giysi giyinmeniz, yanınıza çorap ve benzeri yedek giyecekler almanız tavsiye edilir. Yürüyüş için yanınıza termos içinde sıcak içecek, sandviç benzeri atıştırmalıklar getirmenizi rica ediyoruz.

Belgrad Ormanı Bahçeköy girişine ulaşmak için Hacıosman Metro İstasyonu’ndan 42HM numaralı Bahçeköy otobüslerine binip, son durakta inebilirsiniz. İsteyenler 10.45’te Hacıosman Metro çıkışında, otobüs duraklarının önündeki buluşmaya katılabilir.

Etkinlik sayfası: www.facebook.com

Kaynak : www.kuzeyormanlari.org

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar