Diyarbakırın, Ekinciler Caddesinde raylı sistem hareketliliğiDiyarbakırın, Ekinciler Caddesinde raylı sistem hareketliliği :Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinin en işlek caddesi olan Ekinciler Caddesi’nde yayalaştırma ve hafif raylı sistemin hayata geçirilecek olması, caddede bulunan bina sahiplerini hareketlendirdi. Bazı binalar yıkılarak yerine yenileri yapılırken, bazılarına ise dış cephe giydirme gerçekleştiriliyor.

Yenişehir ilçesi Ofis Ekinciler Caddesi’nin araç trafiğine kapatılıp, sadece raylı sistemin olacağı üzerine Ofis semtinde bulunan eski binaların yerini yepyeni binalar ve plazalar almaya başladı.

KHK kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevlendirilen Cumali Atilla’nın geçtiğimiz ay göreve geldikten sonra yaptığı açıklamada “Yeni ulaşım ana planı kapsamında Ekinciler Caddesi’ni yayalaştırma projemiz var. Ekinciler Caddesi’nden sadece tramvay geçecek. Ekinciler Caddesi’ndeki bölgeyi araç trafiğinden arındıracağız” açıklaması sonrası Yenişehir ilçesinde bulunan ve Diyarbakır’ın en işlek caddesi olan Ekinciler caddesinde yenileme çalışmaları başladı.

Eski ve atıl durumda bulunan binalar yıkılarak yerine yepyeni plazalar yapılırken bazı binaların iç ve dış cephelerinde ise yenilenme çalışmaları yapılıyor.

Diyarbakırlı vatandaşlarda Ekinciler caddesindeki yenileme çalışmalarından memnun olduklarını dile getirerek, söz konusu tramvay projesinin en kısa sürede hayata geçirilmesini istediler.

Kaynak : www.guneydoguekspres.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.