Eskişehirli donuyor Bozüyük yapıyorEskişehirli donuyor Bozüyük yapıyor : Eskişehir halkı tramvay ve otobüs duraklarında soğukta donarken Bozüyük Belediyesi ilçeye klimalı durak uygulamasını getirerek vatandaşın yüzünü güldürdü.

Eskişehir’in kent merkezinde birçok noktada tramvay ve otobüs durakları bulunuyor. Özellikle yazın sıcakta kışın soğuk ve yağışlı havalarda açık duraklarda toplu taşıma araçlarını bekleyen Eskişehirliler büyük mağduriyet yaşıyor. Eskişehirliler tramvay ve otobüs duraklarının üzerinin kapatılmasını istiyor. Ancak belediyelerin durakların üstünün kapatılması konusunda hiçbir çalışma yapmaması vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanıyor.

KAPALI DURAK İSTİYORLAR

Bilecik’in Bozüyük İlçe Belediyesi Eskişehir’e örnek olacak bir çalışmaya imza attı. Geçtiğimiz hafta ilçeye kazandırılan 3 klimalı durağa 2 yeni durak daha eklendiği belirtildi. Özellikle işçilerin yoğun olarak servis bekledikleri noktalara yerleştirilen klimalı durağın montaj çalışmaları, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı gözetiminde gerçekleştirildi. Başkan Bakıcı vatandaşlarla görüşerek, “Özellikle kış aylarında servis bekleyen işçi arkadaşlarımızın, pazara çıkmış ev hanımlarımızın hava şartlarından etkilenmemeleri için başlattığımız çalışma hepimiz için hayırlı olsun” dedi. Bozüyük’te hizmete giren modern klimalı duraklar Eskişehirlileri üzdü. Vatandaşlar, “Kentimizde de Bozüyük’te yapılan duraklar gibi hizmetler istiyoruz. Kışın soğukta bekliyor yazın da sıcakta mağdur oluyoruz. Belediyeler sesimizi duysun” diye dert yandı.

Kaynak : sehirgazetesi.com.tr

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.