Esogü’de Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Projesi Sertifika Töreni DüzenlendiEsogü’de Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Projesi Sertifika Töreni Düzenlendi :Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile sanayi işbirliği kapsamında başlatılan “AR-GE Mühendisi Yetiştirme Projesi”nde eğitimlerini tamamlayan öğrencilere sertifikaları törenle verildi.

İşbirliğine, ESOGÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, TÜLOMSAŞ A.Ş., Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği (RSK), ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM), İŞKUR Eskişehir İl Müdürlüğü ve Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB) katıldı.

Tüm paydaşlar, destekleyen işletme yöneticileri ve öğrencilerin katıldığı ESOGÜ Prof. Dr. Suat Mirza Konferans Salonu’nda düzenlenen sertifika töreni, Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi Melis Türksever ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencisi Süleyman Can’ın sertifika alan tüm öğrenciler adına yaptıkları konuşma ile başladı. Aldıkları eğitim sayesinde çok çeşitli konularda bilgi sahibi olduklarını ve kendilerini geliştirdiklerini belirten Türksever ve Can, projeye emeği geçen herkese teşekkür ederken, ileride elde edecekleri başarılarla hocalarını gururlandırmak istediklerini ifade ettiler.

RSK Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık, proje ile Eskişehir’in sanayi tarihine yeni bir çivi çakıldığını belirtirken, eğitime katılan öğrencilerin burada öğrendikleriyle Eskişehir ve ülkemiz sanayisine katkıda bulunacaklarını ifade etti. Kenan Işık, eğitim alan gençlerle teknoloji odaklı ürün ve hizmet üretmek üzere birlikte çalışacaklarını söyledi.

İŞKUR Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş, böyle anlamlı bir çalışmanın parçası olmaktan kendisi ve kurumu adına gurur duyduğunu söyledi. Hasan Yoldaş Eskişehir’e faydalı olacak çalışmaların bundan sonra da yanında olacaklarını belirtti.

Haberin devamını okumak için tıklayın

Kaynak : www.milliyet.com.tr

 

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.