Kanal İstanbula Büyük Destek GeliyorKanal İstanbul’a Büyük Destek Geliyor :SACE CEO’su Alessandro Decio, 2017 yılında Türkiye ile İtalya arasındaki ticarette 400 milyon Euro’yu aşkın kredi hacmine ulaşmayı amaçladıklarını bildirdi. SACE İtalya’nın ihracat kredisi kurumudur. SACE hali hazırdaki portföyü içinde Türkiye’yi en öncelikli 3 pazarından biri olarak ifade etmekte. Diğer 2 ülke ise Arap ülkeleri ve Brezilya. SACE’nin Üst Yöneticisi Alessandro Decio Türkiye ile ticari ilişkiler ve yatırım ilişkilerinin ilerlemesi ve genişlemesi için çalıştıklarını dile getirerek, 2017’de kredi ticareti hacminin 400 milyon Euro civarına ulaşmasını hedeflediklerini söyledi.

Alessandro Decio, Türkiye’deki sigortalı faaliyet hacminin 2,8 milyon Euro civarında olduğunu söyleyerek, Türkiye’deki fırsatları değerlendirmek için olumlu olduklarını dile getirdi. Büyüme planlarını anlatan Decio, 2015’te 400 milyon Euroluk kredi garantisi verildiğini, 2016’da 200 milyon Euroluk hacim belirlendiğini ve 2017’de ise hedefin 400 milyon Euroluk hacmin aşılmak istendiğini belirtti.

Kanal İstanbul Vizyon Proje!

SACE’nin esas itibari ile ihracat yapan İtalyan şirketlerine finansman sağladığını belirten Decio, 25 bin civarında İtalyan şirkette 200’e yakın ülkede hizmet verdiklerini vurguladı. 80 milyar Euro civarındaki kredi portföyüne garanti veriyoruz diyen Decio, bu kapsamlı hizmette karlılık oranlarını koruduklarını söyledi.

Geçtiğimiz yıl yüzde 50 oranında portföyünü büyüten SACE, sermaye getiri oranını yüzde 6 olarak açıkladı. İlerleyen yıllarda da SACE’nin çift haneli rakamlarda büyümesini öngördüklerini söyleyen Decio, bu büyüme içerisinde Türkiye’ye önem verildiğini dile getirdi. Decio, bin 500 civarındaki İtalyan şirketinin Türkiye’ye yönelik pazar faaliyeti bulunduğunu belirtti. SACE Üst Yöneticisi Alessandro Decio, Türkiye’nin ulaşım ağı kapsamında giren projeleriyle ilgilendiklerini ve bazı projelerde İtalyan şirketlerin de yatırımcı olarak yer aldığını söyledi.

Türkiye ile iş yapmak isteyen İtalyan şirketlerine Türkiye’ye uzun vadeli bakmaları gerektiğini söyleyen Decio, şirketleri desteklediklerini belirtti. Decio, özel sektör ve kamu işbirliği ile hayata geçirilmesi planlanan, İstanbul’a 3. hava limanı, Kanal İstanbul gibi projelere destek verebileceklerini söyledi.

Kaynak : www.bankaciyim.net

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.