Karaman-Konya Raybüs Seferleri BaşladıKaraman-Konya Raybüs Seferleri Başladı :Geçtiğimiz günlerde AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk’un twiti üzerine duyurduğumuz gibi 1 Ocak itibari ile Raybüs seferleri 2 yıl sonra yeniden başladı.

Karaman Konya Arası Raybüs yani DMU (Dizel Multiple Unit anlamına gelir ve DMU setler kısa mesafeli yolcu taşıma ve anahat trenlerine aktarma yapma amacı ile kullanılır.) seferleri 1 Aralık 2014 tarihinde durdurulmuştu. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Konya-Karaman arasında devam eden hızlı tren hattı ikinci yol inşaatı çalışmalarını hızlandırmak için 1 Aralık 2014’ten itibaren Karaman-Konya arasında çalıştırılan Raybüs dahil, İç Anadolu, Mavi ve Toros Ekspresi tren işletilmesine 4 ay süreyle durdurmuş ve yerine bu süre boyunca Ankara-Konya YHT ile bağlantılı olarak Konya-Karaman arasında otobüs seferleri düzenleneceğini duyurmuştu. Bu güne kadar otobüs seferleri devam etti ve 2 hafta daha devam edecek.

RAYBÜS HANGİ SAATLERDE GİDİYOR

Karaman Konya arası günde iki sefer yapacak olan raybüs seferlerinin ilki sabah 06:20’de olurken ikincisi ise Saat 16:00’da hareket edecek. Konya’dan ise sabah saat 09:00’da ve saat 18:50’de olmak üzere iki sefer yapılacak.

HIZLI TREN NE OLDU

Karaman – Konya arası hızlı tren ile ilgili son açıklamayı bugün ulaştırma bakanı yaptı. Bakan Arslan, Bakanlığın 2016 faaliyetlerini değerlendirerek, 2017 hedeflerini açıkladığı konuşmasında Konya-Karaman hızlı tren hattını tamamladıklarını söyledi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: Konya-Karaman hızlı tren hattını da tamamladıklarını, şimdi elektrikli ve sinyalli hale getirme çalışmalarının sürdüğünü ifade etmekle yetindi hızlı tren için herhangi bir tarih vermedi.

Kaynak : www.karamandan.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.