Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı yarın açılıyorKartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı yarın açılıyor :Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açılacak.

Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı ile birlikte Pendik’e yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış töreni yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak. İstanbul’u, dünyanın en zuun metro ağına sahip ikinci kenti yapmak için yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

2004 öncesi 45,1 kilometre olan metro hatları, 2004-2017 arası 149,95 kilometreye çıkarıldı. 2019 yılında 489,15 kilometre, 2019 sonrasında ise bin kilometre uzunluğunda modern metro ağına ulaşılması planlanıyor.

“Her Yerde Metro, He Yerde Metro” mottosuyla hayata geçirilen metrolar arasında yer alan Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın açılacak. Metro Hattı ile birklikte Pendik’e yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı yarın yapılacak.

Kaynak : www.emlakgundemi.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.