Kayseri Ulaşım tramvayda unutulan eşyalar için duyuru yayınladıŞehir içi yolculukta dalgınlık ve unutkanlık hat safhaya çıkmış. Tramvay kullananlar burun spreyinden çoraba, kıyafetten insülin iğnesine, monttan kıyafetlere kadar birçok eşyayı unutmuşuz

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Ulaşım A.Ş., tramvayda unutulan eşyaların sahiplerini bulabilmek için internetten duyuru yayınladı. Duyuruda kayıp eşyalar ve eşyaların bulunduğu yerler hakkında bilgiler verildi.

Şehir içi ulaşımda daha çok tercih edilen tramvayda unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor. Kayseri Ulaşım A.Ş. eşyalarını tramvayda unutan vatandaşlara ulaşabilmek içinde ilginç bir yöntem buldu.

Kayseri Ulaşım A.Ş. internet sitesinden unutulan eşyalarla ilgili bilgiler, kayıp eşyanın tramvayda bulunduğu tarih ve yerlerle ilgili bilgi paylaştı.

Unutulan eşyaların ne olduğunu da tek tek paylaşıldığı duyuruda, en çok kıyafet bulunması dikkat çekiyor.

Peki tramvay yolculuğunda dalgınlık sonucu vatandaşların 21 Ekim 2016 tarihinden bu yana unuttukları eşyalar arasında neler var.

Kadın kıyafeti sayısının çok olması dikkat çekiyor. Özellikle bir mağazaya ait poşet içerisinde unutulması ise, vatandaşın alışverişte en çok tercih ettiği mağazanın hangisi olduğu konusunda ele veriyor.

burun spreyi, güneş gözlüğü, deri mont, terlik, bere, kimlik kartı, yelek, eczane önlüğü, eşofman da unutulan eşyalar arasında dikkat çekenlerden.

Resim defteri, kuru boya kalemleri, bayan çantası, örgü bayan şapkası, çocuk beslenme çantası, paso, kredi kartının yanı sıra şeker hastası yada şeker hastası için alınmış insülün kalem iğnesinin unutulması da ayrı bir detay.

Daha neler unutmuşuz neler. İşte o eşyalar; Dürbün, çorap, kozmetik ürün, para, kitap, 12 adet 99’luk tespih, spor ayakkabısı, şalvar, tahsilat makbuzu, oyuncak tabanca, vesikalık resim, çocuk battaniyesi, passolig kartı, araba anahtarı, kumaş, şemsiye, sigara, ayakkabı kutusu içinde silikon tabancası, parfüm unutulan eşyalar arasında.

Yetkililer, eşyalarını tramvay yada otobüslerde unutmak suretiyle kayıp etmiş olabileceklerini bunun için işletmeye başvurmaları, başvuru öncesinde ‘http://www.kayseriulasim.com/kayipesyalar.aspx’ adresinden kontrolde bulunmalarını istediler.

Kaynak : www.muhbirhaber.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.