Kocaelinin önceliği metroKocaelinin önceliği metro :Kocaeli’de temaslarda bulunan Mili Savunma Bakanı Fikri Işık, yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Bakan Işık, ağırlığın ulaşıma verildiğini ifade ederek, Metro için yoğun bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Sanayi Odası Meclisi’ne konuk oldu, ülke gündemi ve ilimizdeki yeni projelerle ilgili bilgiler verdi. Işık, Kocaeli için ‘metro’ konusunu öncelikli olarak gündeme taşıdı. Işık, “Darıca, Gebze ve Çayırova metro hatlarını Büyükşehir Belediyemiz projelendiriyor. Dilovası, Gebze, Çayırova ve Sabiha Gökçen Havalimanı çalışmaları devam ediyor. İzmit, Kartepe, Derince Körfez hatları içinde çalışıyoruz” dedi.

PROJELER HAZIRLANIYOR

Kocaeli’nin sanayinin başkenti olduğunu aktaran milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ilimizdeki yeni projelerle ilgili şunları söyledi: “Her yıl nüfusumuz artıyor. Yakında 2 milyon olacak. 1999 depreminde sonraki sayımda 1 milyon 206 bindi. Alt yapı ve ulaşım sorunumuz var, ama biz kamu kaynaklarını seferber ediyoruz. Çok şükür bir kısmını çözdük. Darıca, Gebze ve Çayırova metro hatlarını Büyükşehir Belediyemiz projelendiriyor. Metronun Dilovası, Gebze, Çayırova ve Sabiha Gökçen Havalimanı çalışmaları devam ediyor. İzmit, Kartepe, Derince ve Körfez hatları için de çalışıyoruz. Projeler hazırlanıyor. Kuzey Marmara otoyolu çalışmasına başlanıldı. Proje 200 Milyon TL’lik projedir. İlçeleri bölmesinden dolayı değişikliğe gidildi. Tüneller sayesinde ilçelerin bölünmesinin önüne geçilmiştir”diye konuştu.

Kaynak : www.gebzegazetesi.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.