Kocaoğlu, Tramvay Pprojesi İçin TCDD’den Meydan KiraladıKocaoğlu, Tramvay Pprojesi İçin TCDD’den Meydan Kiraladı :İzmir Büyükşehir Belediyesi, tramvay projesi kapsamında TCDD’den Alsancak Garı önündeki meydanı kiraladı. İmzalanan protokol gereğince Büyükşehir yılda 66 bin 500 lira kira bedeli ödeyecek

Geçtiğimiz yıllarda bazı birimlerini taşımak için Halkapınar’da kiraladığı Akdemir Plaza’ya aylarca boşu boşuna kira ödediği için İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma geçiren İzmir Büyükşehir Belediyesi şimdi de 2015 yılında inşaatına başlanan tramvay projesi için meydan kiraladı. Konak tramvayının Alsancak Garı önünden geçen bölümü için İzmir Büyükşehir Belediyesi, TCDD’den 10 yıllığına Vahap Özaltay Meydanı’nı kiraladı.

Mülkiyeti TCDD’ye ait olan toplam 18 bin 800 metrekarelik alan için kira protokolü hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde belediye meclisinin de onayını aldı. Üzerinde otobüs durağı, yol, meydan ve yaya kaldırımı bulunan 18 bin 850 metrekarelik alandan geçecek tramvay hattı için Büyükşehir TCDD’ye yıllık 56 bin 306 lira + KDV ücret ödeyecek. Kira sözleşmesine göre İzmir Büyükşehir Belediyesi kiralanan alanda TCDD’nin onayı olmadan hiçbir proje hayata geçiremeyecek.

Haberin devamını okumak için tıklayın

 

Kaynak : www.sabah.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.