Malatya Vagon Onarım Fabrikası Satılmıyor, Lojistik Ticaret Merkezi OluyorMalatya Vagon Onarım Fabrikası Satılmıyor, Lojistik Ticaret Merkezi Oluyor :Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Malatya’da gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrası Tüfenkci, Malatya’daki yatırımlar, projeler ve hedeflerle ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vagon Onarım Fabrikası’nın özelleştirmesinin durdurulduğunu belirterek, buranın Lojistik Ticaret Merkezi yapılmasına yönelik çalışmaların başlatıldığını ve bu konuda önemli adımların atıldığını açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Vagon Onarım Fabrikası’nın özelleştirmesinin durdurulduğunu ve buranın Lojistik Ticaret Merkezi’ne dönüştürüleceğini belirterek, “Malatya’nın bu dönem içerisinde Lojistik Ticaret Merkezi’ne de artık kavuşması gerekiyor. Bununla ilgili çalışmaları başlattık, adımları attık. Ulaştırma Bakanlığımız ile görüştük, Maliye Bakanlığımız ile görüştük. Ulaştırma Bakanlığımız, özellikle Vagon Onarım Fabrikası’nı Lojistik Ticaret Merkezi olması noktasındaki talebimizi gayet olumlu buldu ve daha önce Yazlak olarak düşündüğü projeyi vagon Onarım Fabrikası olarak revize etti. Maliye Bakanlığımız ile görüşmelerimiz devam ediyor, Vagon Onarım Fabrikası’nın özelleştirmesini durdurdu. İnşallah orayı bu anlamda Lojistik Ticaret Merkezi haline getirmiş olacağız. Bununla ilgili olarak gerek bizim Bakanlığımız, gerek Ulaştırma Bakanlığımız, gerekse özelleştirme anlamında Maliye Bakanlığımızla yakın işbirliğimiz devam ediyor. Bu dönemde Malatya’nın ekonomisin eve kalkınmasında önemli yer tutacak Lojistik Ticaret Merkezi ni İnşallah hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

Kaynak : malatyahaber.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.