MHP Ankara, Keçiören Metrosu Yapılırken Doğan Bebekler 8. Sınıfta OkuyorMHP Ankara, Keçiören Metrosu Yapılırken Doğan Bebekler 8. Sınıfta Okuyor :Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Keçiören Metrosu’nun 13.5 yıllık bir gecikme ve Ankaralıların yıllardır çektiği çilenin ardından açılışının yapıldığını ifade ederek, “Metronun açılışı elbette ki önemli bir hizmet. Ancak 4919 günlük bir çalışmayla bitirilmesi ve bunun çok büyük bir zafer gibi sunularak Cumhurbaşkanına açtırılması, çekilen onca sıkıntı ve çileyi unutturmaya yetmez” dedi.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Keçiören Metrosu’nun kaderinin seçim süreçlerinde alelacele açılan Koru ve Sincan Metrosu’nun kaderini yaşamaması dileğinde bulundu. Çetinkaya, bu metro istasyonlarında az bir yağışta yaşanan görüntüler ve sık sık yaşanan birçok teknik arızanın mizah konusu olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“AKP iktidarının Ankara’yı umursamazlığının bir eserine yıllardır çekilen çile ve eziyetlerin ardından kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Elbette ki, Keçiören Metrosu’nun açılışı, önemli bir hizmettir. Her Ankaralı gibi bizler de bu hizmet için sevinçliyiz. Ancak çok büyük bir zafer gibi sunulması gerçekten şaşırtıcı ve ibretlik bir olaydır.

Burada dünyadan birkaç yatırımı örnek vermek istiyorum. Çok önemli ve dünya literatürüne girmiş olan dünyanın en geniş köprüsü unvanına sahip Britanya Kolumbiyası’ndaki Portt Man Köprüsü 6 yılda bitirildi.

Çin’deki dünyanın en yüksek köprüsü Aizhai Köprüsü 5 yılda tamamlandı.

Rusya’daki en uzun kablo asmalı Russky Köprüsü 4 yılda hizmete açıldı.

San Francisco Oakland’daki dünyanın en uzun kendiliğinden sabit süspansiyon sistemli Doğu Span Köprüsü 12 yılda bitti.

Washington’daki 19 kilometrelik Silver Line Metrosu 8 yılda tamamlandı.

42 kilometrelik Londra Yer altı Raylı Sistemi 12 yıllık bir çalışmanın ardından hizmete açıldı.

40 istasyonlu Marmaray Projesi 9 yılda tamamlandı.

Gelin görün ki, Keçiören Metrosu çok şükür 13.5 yıl sonra muradına erdi.

Dünyada her şey değişirken, diğer illerimizde devasa projeler zamanında bitirilirken 9.2 kilometrelik bir metro hattının bu zamana kalması bizleri bu eleştirileri yapmaya mecbur bıraktı.

Unutulmasın ki, Keçiören Metrosu planlanışından bitirilişine 3 Başbakan, 3 Cumhurbaşkanı, 7 hükümet görmüştür. Temel atılışından bugüne ülkemizde 2003 yılında doğan çocuklar şimdi 8. sınıfta okurken delikanlılığa adım atar oldular.

Teknolojide akıllı saatlerin çıktığı, sosyal medyanın hayatımıza girdiği, dünyada her alanda toplu çığırlar yaşandığı bir süreçte Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin havlu attığı ve Hükümetin üstlenmek mecburiyetinde kaldığı ve uzatarak bitirebildiği Keçiören Metrosu, geciken bir hizmetin adı olarak tarihteki yerini almıştır. 4919 Gün Metrosu Ankara’mıza hayırlı olsun”

Kaynak : www.haberankara.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.