New Yorkta Banliyö treni Treni Raydan Çıktı, 103 YaralıNew Yorkta Banliyö treni Treni Raydan Çıktı, 103 Yaralı :New York’ta Long Island bölgesine giden yolcu treni Brooklyn Atlantic Terminal’ de raydan çıktı. New York İtfaiye Teşkilatı (FDNY) kazada 103 kişinin hafif yaralandığı açıklamasını yaptı.

Rockaway’den hareket eden LIRR (Long Island Rail Road) treni, yoğun yolcu trafiğinin yaşandığı sabah saatlerinde Brooklyn Atlantic Terminalinde platformda bekleyen yolculara çarptı.

Sabah 8.20’de meydana gelen kaza sonrası yararlılar çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı. Bazı hafif yararlılara, ilk yardım ekipleri terminalde müdahale etti.

Kaza sırasında büyük panik yaşandı. Görgü tanıkları terminalde bekleyen yolculara büyük bir gürültüyle çarpan treninin terminalde büyük bir duman kitlesi oluşturduğunu belirttiler.

Kaza sırasında trende 600 – 700 kadar yolcunun bulunduğu belirtildi. Yaralıların çoğunun ayakta tedavisi yapıldı.

New York Valisi Andrew Cuomo trenin normal bir hızla seyrettiğini belirtti. Vali Cuomo, yaralıların durumun iyi olduğunu, kazada en ağır yaralan kişilerde bile hayati tehlike olmadığını belirtti. Cuomo,” En ağır yarılı olarak ayak kırıklarını sayabiliriz” dedi

Terör saldırısı korkusu büyük panik yarattı

Yetkililer trenin platforma çarpması sırasında meydana gelen patlama ve duman sonucu bir terör saldırı olması korkusuyla terminalde büyük paniğin yaşandığını belirtti.

Tren kazası nedeniyle bazı tren hatlarındaki seferler geçici olarak durduruldu. Yetkililer kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

Kaynak : www.amerikaninsesi.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.