Samsunda AK Parti ve MHP İl Başkanları Arasında Hızlı Tren AtışmasıSamsunda AK Parti ve MHP İl Başkanları Arasında Hızlı Tren Atışması :Samsun’da AK Parti ve MHP İl Başkanları arasında Hızlı Tren atışması. Samsun’da AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’in Hızlı Tren açıklamasına MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’den cevap geldi.

Samsun’da AK Parti ve MHP Samsun İl Başkanları arasında Hızlı Tren tartışması yaşandı. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’in Hızlı Tren konusunda Samsun’un yanlış bilgilendirildiği iddiasına yanıt veren AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, söz konusu projenin 2020 yılında biteceğini iddia etmediklerini söyledi.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Hızlı Tren projesi ile ilgili daha önce yaptığı açıklamada, söz konusu yatırımın 2020 yılında biteceği yönünde vaatler verildiğine dikkat çekmişti. Taner Tekin’in bu açıklamalarına yanıt veren AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ise Hızlı Tren’in 2020 yılında biteceğine dair bir söz vermediklerini açıkladı.

MUHARREM GÖKSEL: 2020’DE BİTECEĞİNİ İDDİA ETMEDİK

Haber Gazetesinden Zerrin Somuncu’nun haberine göre AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, MHP Samsun İl Başkanı Tekin’in açıklamasına “Önce proje yapılacak. Proje yapılmadan yatırım nasıl yapılacak? Biz hızlı tren 2020 yılında biteceğini iddia etmedik. Bizim iddiamızda 2023 hedeflerimizin arasında Samsun-Ankara hızlı treni ve otobanı var. Hızlı trenin bitişiyle ilgili gün ve saat vermedik. Verdiğimiz zaman da bitecektir herkes rahat olsun. ‘Samsun’a hızlı tren sözünü Ulaştırma Bakanı olduğu dönemde şimdiki Başbakanımız Binali Yıldırım verdi. Sonraki Ulaştırma Bakanımız da Samsun’a geldiğinde Samsun-Ankara Hızlı Tren Projesi’nin yapılacağını, 110 kilometrelik periyotlar şeklinde imalatının gerçekleşeceğini ve 2017 yılında proje ihalesinin yapılacağını söyledi. Bakanımız ayrıca hızlı trenin 2023 hedefleri içinde olduğunu ve birkaç yıl içinde de bitirilebileceğini ekledi. 2017 yatırım planlarında olmadığı söyleniyor ama önce proje yapılacak. Proje yapılmadan yatırım nasıl yapılacak? Biz hızlı trenin 2020 yılında biteceğini iddia etmedik. Bizim iddiamızda 2023 hedeflerimizin arasında Samsun-Ankara Hızlı Treni ve otobanı var. 2019’da mı biter, 2020’de mi, 2023’te mi bilmiyorum ama bu hedeflerin içinde bunlar var. Böyle sansasyonel konuşmalar yapılacağına hizmet kalitesi düşünülmeli. Çünkü hizmet kalitesi AK Parti ile geldi. Biz, şurası yapılacak dendiğinde saatini, gününü veriyoruz ve bitecek diyoruz. Her şeyi böyle yapıyoruz. Hızlı trenin bitişiyle ilgili gün ve saat vermedik. Zaman verirsek gerekeni de yaparız herkes rahat olsun. Bir yatırım yapılacağı zaman önceki hükümetler döneminde temel atılıp 30 yıl sonra o temellerdeki demirlerin çürüyüp hiçbir işe yaramadığını gördü herkes.” dedi.

MHP İL BAŞKANI TANER TEKİN GAZETE KÜPÜRLERİNİ GÖSTERDİ

Muharrem Göksel’in Haber Gazetesinde yer alan bu açıklamalarına ise MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin yeni bir açıklama yaparak karşılık verdi. Taner Tekin, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’in “Biz hızlı tren 2020 yılında biteceğini iddia etmedik.Hızlı trenin bitişiyle ilgili gün ve saat vermedik” şeklinde ki açıklamasına AK Parti Samsun Milletvekillerinin Hızlı Tren ile ilgili yaptıkları açıklamaları göstererek karşılık verdi.

MHP İl Başkanı Taner Tekin’in ‘Hızlı tren başka bahara kaldı’ başlıklı açıklamasının ardından ‘Biz hızlı tren 2020 yılında biteceğini iddia etmedik” savunmasını yapan AKP İl Başkanı Muharrem Göksel’e verdiği cevapta AK Parti Samsun Milletvekillerinin ‘Samsun halkı 2020’de hızlı trene binecek’ açıklamalarının yer aldığı haberleri gösterdi.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yaptığı açıklamada “AKP İl başkanı önceki gün yaptığımız Samsun-Ankara Hızlı Tren Projesi’nin başka bahara kaldığını daha önce iktidar partisi yetkilileri tarafından 2019-2020 gibi tarihler verilmiş olmasına rağmen bugün o tarihlerin hayal olduğunu söylememize tepki göstermiş ve bizi sansasyon oluşturmakla itham etmiş. Hâlbuki bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil üzüm yemek. Biz Samsun’un hak ettiği hizmetleri alabilmesi için muhalefet partisi olarak elbette ki yapıcı eleştiri yapacağız ve halkımızın yanlış bilgilendirilmesine izin vermeyeceğiz. Önceki gün yaptığım açıklamada gerekçeleri ile vaat edilen tarihte projenin bitmeyeceğinin gün gibi ortada olduğunu anlatarak iktidar milletvekillerinin konu ile ilgili doğru bilgilenmeye ve halkı doğru bilgilendirmeye davet etmiştim. Şimdi de Sayın Göksel’i eleştiriye karşı tahammüllü olmaya ve ortada bir yanlışlık varsa bunu kabul etmeye davet ediyorum. Zira yanlışı kabul etmekte bir erdemdir. Bizim yaptığımız haklı eleştirimize tepki göstermek yerine projenin vaat edilen tarihte neden bitirilemeyeceği konusunda bizleri bilgilendirseydi daha memnun olurduk. Bu sayede hem partisinin milletvekilleri hem de Samsunlu hemşerilerimiz gerçeği öğrenmiş olurlardı. Ancak Sayın Göksel, bizi yalanlamayı tercih ederek AKP tarafından tarih verilmediğini iddia etmiş. Bizde kendilerine soruyoruz;

1-22.02.2016 tarihinde bir yerel gazeteye ‘Samsunlular 2020 yılında hızlı trene binerek Ankara’ya gidecek’ diyen Fuat Köktaş hangi partinin milletvekilidir?

2-26.10.2015 tarihinde yine haber sitelerine ‘2020’de Hızlı Tren tamamlanacak’ açıklamasını yapan Çiğdem Karaaslan AKP’nin Genel Başkan yardımcısı ve Samsun Milletvekili değil mi?

3-21.10.2015 tarihinde “Samsun-Antalya Hızlı Tren Hattı 2020’de bağlanacak” açıklamasını yapan dönemim Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin değil miydi?

Tekin, “Sayın il başkanı Göksel bu açıklamalardan habersiz midir? Yoksa açıklamaları yapan kişiler AKP yetkilileri değil midir? Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Samsun’umuza katkı sağlayacak, ivme kazandıracak her türlü projeyi destekler, Samsun’a yapılacak yatırımların önünü açmak için her türlü desteği vermeye hazırız. Biz Samsun’un hak ettiği hizmetleri alması ancak, bu hizmetlerin her seçim dönemi halkın önüne temcit pilavı gibi getirilmemesi gerektiğini, Samsun’da yaşayan vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmeleri gerektiğini ifade ediyoruz. Sayın il başkanı bizi yalanlamak ve sansasyon oluşturmak ile itham etmek yerine, daha önce vaat edilen bu yatırımların biri bakan, biri genel başkan yardımcısı olmak üzere 6 iktidar milletvekili bulunan bir partinin kendi şehrine yatırımların söz verildiği tarihte gelmesini sağlayacak girişimlerde neden bulunulmadığını açıklamalıdır” diye konuştu.

Kaynak : www.samsunkenthaber.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.