Samsunda OMÜ Tramvayı kaça mal olacakSamsunda OMÜ Tramvayı kaça mal olacak :Samsun’da raylı sistemin üniversiteye kadar çıkmasının maliyetinin 60 milyon lirayı bulacağı açıklandı.

Samsun’da, İller Bankası A.Ş. Bölge Müdürü Osman Nuri Başaran, “Üniversite-Üniversite Yaşam Merkezi arasına yapılacak olan hafif raylı sistem için yapım işi 55-60 milyon TL gibi bir maliyeti olacak” dedi.

GAR-TEKKEKÖY HATTI’NA 175 MİLYON LİRA
Osman Nuri Başaran, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi’ne Gar-Tekkeköy hattı için 175 milyon TL kredi desteği sağladıklarını açıklayan Başaran, “Bunun içerisinde Tekkeköy Viyadüğü ve bazı inşaat çalışmaları tamamlandı ve hizmete açıldı. Bu krediden artan 45 milyon TL parayı da Üniversite Yaşam Merkezi’ne çıkacak olan hafif raylı sistem için kullanacağız” diye konuştu.

11 YENİ TRAMVAYA 75 MİLYON LİRA
11 adet yolcu taşımasında kullanılacak tramvayların finansmanını sağladıklarını da bildiren Başaran, “Bunlar da yaklaşık 75 milyon TL’dir. Üniversite-Üniversite Yaşam Merkezi arasına yapılacak olan hafif raylı sistem için yapım işi 55-60 milyon TL gibi bir maliyeti olacak” dedi.

Kaynak : www.samsunhaber.tc

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.