Tahir Büyükakın, Akçarayın bitiş tarihini açıkladıTahir Büyükakın, Akçarayın bitiş tarihini açıkladı  :İzmit’te Sekapark’tan otogara kadar 7 kilometrelik bir güzergahta hizmete girecek olan tramvay için geri sayım sürüyor… Bu mega projenin bitmesine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin web adresindeki sayaca bakacak olursanız tam 4 gün kaldı!

Ama malumunuz tramvayın 4 gün sonra hizmete girmesi söz konusu değil, maalesef gecikecek. Kente, bir süre daha çalışmalara katlanacak. Esnafın işleri bir süre daha sekteye uğrayacak. Büyükşehir Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, test sürüşlerinin mart ayında başlayacağını gazetemiz imtiyaz sahibi Aysun Özcan Erenkaya’ya açıkladı. Büyükakın, 15 Temmuz darbe girişiminin de çalışmaları aksattığını belirterek şu bilgileri verdi:

“Tramvay iki ay daha erken biterdi, biraz daha iyi olabilirdi ama zaten 2 ay, 15 Temmuz’da geçti, o süre de kayıp. Buna rağmen iyi ilerliyor. Biz mart ayında muhtemelen deneme sürüşlerine başlayacağız. Kum torbaları konularak testler yapılıyor. O kadar gecikmiş sayılmayız. Bu kadar büyük bir işte bunlar normal. Büyükşehir Belediyesinin geçmiş ihalelerine bakın, şu ana kadar yapılmış en büyük ihale budur. Vagonuyla beraber 200 milyon lirayı bulacak. Geçmişi çabuk unutuyoruz. Mesela Seka tüneli kadar yordu mu tramvay bu kenti? Bitince unutuluyor. Bitince ve tramvaya binince bunu da unutacağız.”

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.