Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı Etap Etap Tüm Sahile Ulaşacak

Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı Etap Etap Tüm Sahile Ulaşacak .Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon için birçok projenin bittiğini ve yapılacak olanların da masaya yatırıldığını açıkladı.


Raylı sistem gelişime açık Hafif raylı sistem hattı için çalışıldığını bildiren Başkan Gümrükçüoğlu, “Şu anda raylı sistemin projesini yürütüyoruz. Bu projeyi hayata geçirebilmek için önemli finansman dönemlerine ihtiyaç var. Dolayısıyla birinci etabı bu istasyon birimlerinin dışında havaalanı ile diğer bölgeler arasında değerlendirmiş olacağız. Projeye göre, raylı sistem Akçaabat ve Yomra’ya kadar var. Ama oradan doğru etap etap bütün sahili yıllara ve finansal kaynaklara bağlı olarak sahaya tatbik etme şansımız olacak” ifadelerini kullandı.

Minibüsçüler kaygılanmasın Raylı sistem projesinin Trabzon’daki minibüsçüleri gelir kaybına uğratmayacağının altını çizen Başkan Gümrükçüoğlu, “Kanuni Bulvarı’nın devreye girmesiyle birlikte güney hatlarda ve şehrin diğer hatlarında da minibüslere ihtiyacımız hiçbir zaman kaybolmuş olmayacak. Yani minibüslerin hatlarıyla kazançlarının geriye düşeceği kanaati bizde yok. Yaptığımız hesaplara göre yolcunun talebinde artış var. Ben 2009’dan sonra göreve başladığımda şehrin içinde ilçelerden gelenler de dahil 1 günde 42 bin seyahat oluyordu. Şimdi günlük seyahat sayısının çok daha arttığını görüyoruz. Dolayısıyla esnaf olarak da minibüs hatlarında çalışanların da bir eksiği, gediği veya gelir kaybı da olmayacağı yapılan istatistiki verilerle önümüze konulmuş durumda” şeklinde konuştu.

Kaynak : http://www.karadenizgazete.com.trİlk yorum yapan olun

Yorumlar