Uzungöl Teleferik Projesi Nihayet Askıya Çıktı

Uzungöl Teleferik Projesi Nihayet Askıya Çıktı :Trabzon’un Uzungöl turizm merkezinde 2012 yılında teleferik projesi yapmak için harekete geçen iş adamı Şükrü Fettahoğlu, 3 yılda bürokrasiyi aşarak ilana çıkabildi.


T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 06.12.2016 tarihli ve 12580 sayılı oluru ile onaylanan, Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi, Trabzon İli, Çaykara İlçesi, Yaylaönü Mahallesi, I. Derece Doğal Sit Alanında Haros Komları Mevkisinden başlayıp Sarıkaya Yaylası Mevkiinde sonlanacak olan Uzungöl Teleferik Projesine ilişkin 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosunda 30(otuz) gün süre ile Trabzon Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce askıya çıkarılmıştır.

15 AYDA TAMAMLANACAK…
Trabzon turizmi için büyük önem arz eden teleferik projesi Uzungöl Haros Komları mevkiinde başlayıp, Sarıkaya Yaylası mevkiinde sonlanacak. 3540 metre uzunluğunda yapılması planlanan projenin inşaatına 2017 yılı martında başlayacak. Proje 2018 mayısında tamamlanacak.

50 MİLYONA MAL OLACAK
Üç etapta yapılması planlanan projenin bu yıl sonuna kadar 2 etabının tamamlanarak devreye girmesi bekleniyor. Fettahoğlu, “Bir Avusturya firmasıyla anlaştım. En iyi ve kaliteli hizmeti inşallah en kısa sürede tamamlayacak” dedi.  Uzungöl teleferik projesinin 50 milyon liraya mal olması bekleniyor.

Kaynak : www.gunebakis.com.tr – Aydın Gelleciİlk yorum yapan olun

Yorumlar