Bostanlıda tramvay çıkmazıBostanlı’da tramvay çıkmazı :İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan tramvay hattı nedeniyle Cengiz Topel Caddesi’ne çıkan 6345, 6346, 6347, 6348 sokaklar çıkmaz sokak haline geldi. Sokakları, hareketli bariyer koyarak çıkmaz sokak haline getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çevre sakinleri tepki gösterdi. Sokakların başına konulan hareketli bariyerler gece 24.00 ile gündüz 10.00 saatleri arasında indirilirken, gündüz saatlerinde ise tekrar kaldırılıyor.

“TEK YÖN AÇILSIN”

Bu nedenle Cengiz Topel Caddesi gün boyu trafiğe kapalı tutulurken tali yollar ise çıkmaz sokağa dönüşüyor.
Gündüz trafiğe kapalı olan yollar gece trafiğe açık oluyor. Vatandaşlar ise bu sorunun çözümü için Cengiz Topel Caddesi’nin tek yön olarak tamamen trafiğe açılmasını istiyor.

Çünkü araçların kullanacağı yolun dışında yayalar için de yeterli alan bulunduğunu belirten vatandaşlar, “Cengiz Topel Caddesi’nin tek yönlü olarak trafiğe tamamen açılmasını istiyoruz. Bu caddede yaya kaldırımlarının dışında araçların geçmesi için yeterli alan var. İzmir Büyükşehir Belediyesi hangi mantıkla bu sokağı gece trafiğe açıp gündüz kapatıyor. Anlamıyoruz. Bu sokakların çıkmaz sokak haline gelmesi nedeniyle özellikle gündüz saatlerinde büyük sorun ve mağduriyet yaşıyoruz. Sokakların çıkmaz olduğunu bilmeyen araç sürücüleri geri geriye gitmek zorunda kalıyor. Bu da kazalara neden oluyor. Bu sorunun kökten çözümü için Cengiz Topel Caddesi’nin tek yönlü olarak trafiğe açılmasını istiyoruz” diye konuştular.

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.