Bursa Yıldırım metrosunu hükümet kaynağıyla yapabilmek için ilk temastan umut çıktıBursa Yıldırım metrosunu hükümet kaynağıyla yapabilmek için ilk temastan umut çıktı :İlk olarak… 9 Nisan 2016 günü bu sütunlarda duyurduk. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentin her köşesine metro götürme kapsamında geliştirdiği Bursaray hatlarını uzatma projesi olan Yıldırım Metrosu için teknik çalışma aşaması önemli ölçüde tamamlandı.
Proje…
Gökdere İstasyonu’ndan sonra Bursaray’ın tamamı yeraltından olmak üzere Beyazıt Caddesi, Davutkadı, Tayyareci Mehmet Ali Caddesi, Baruthane, Değirmenlikızık, Prof. Dr. Fethi Tezok Caddesi, Siteler, Şevket Yılmaz Hastanesi güzergahından Ankara Yolu’ndaki Mimar Sinan İstasyonu’na ulaşmasını hedefliyor.
Nüfus yoğunluğu çok fazla olan mahallelerde günlük yaşamı etkilemeyecek şekilde yeraltından delme sistemiyle yapılacak 9 kilometre uzunluğundaki metronun maliyeti de projenin büyüklüğünü gösteriyor: 600 milyon lira.
Ne var ki…
Bu tür büyük projelerin maliyetini yerel kaynaklarla karşılayabilmek çok kolay değil. O nedenle, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başından beri “Bu proje için hükümet desteği isteyeceklerini” söylüyor.
İşte…
O yöndeki ilk adımların atıldığını ve ilk temasın kurulduğunu AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin cuma akşamı Olay Televizyonu’nda konuk ettiğimiz Her Açıdan adlı programda açıkladı.
Aynı zamanda…
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Genel Merkezi Ekonomik İşler Başkan Yardımcısı gibi görevleri de olan Şahin programda söze “Bursa kent merkezindeki trafik yoğunluğunu rahatlatacak yatırımlara hız vermemiz gerekiyor” diye başladı ve şunu söyledi:
“Yıldırım metro hattının hükümet kaynaklarıyla yapılması için Büyükşehir Belediyemizin talebi var.”
Ardından…
“Bu tür yatırımlar belediye bütçelerini aşıyor” dedi ve ekledi:
“Önümüzde örnekler de var. İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de benzer projeler için hükümet finans desteği verdi.”
Sonra da şunu açıkladı:
“O bakımdan, Büyükşehir Belediyemizin talebini bizler de Bursa milletvekilleri olarak destekliyoruz. Hatta siyasi çalışmalara başladık. İlk temaslar da olumlu sonuç verdi.”

Kaynak : Ahmet Emin Yılmaz – www.ahmeteminyilmaz.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.