Demiryollarında Kar Temizleme SeferberliğiDemiryollarında Kar Seferberliği :Ülkenin doğusunda etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına ait karkürerler rayların üzerindeki karları temizleyerek trenler için yol açıyor.

Doğu illerinde etkili olan kar yağışı demiryollarının kapanmasına da neden oluyor. Meteoroloji verilerine göre kar kalınlığının yer yer 3 metreye ulaştığı tespit edilen yerlerde, her sene olduğu gibi bu senede demiryolunda karla mücadele çalışması başlatıldı.

Demiryolunda kar kalınlığının artması ile birlikte raylara çıkan karkürer trenleri bu sene yoğun mesai yapıyor. Karkürer makinasının önünde bulunan aparat raylardaki karı rayların dışına atarak, demiryolunun seyrüsefere açık bulundurulmasına yardımcı oluyor.

Karkürer makinası raylar üzerindeki karları demiryolu dışına atarken demiryolu işçileride istasyonlarda makasları ve tünellerdeki sarkıtları temizliyor. Demiryolu işçileri, Erzurum – Kars arası eksi 30 derecede demiryolu hattını açık tutmak için 24 saat çalışıyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.