EGO Otobüsleri Dezenfekte EdiliyorEGO Otobüsleri Dezenfekte Ediliyor :Ankara’da günlük ortalama 750 bin kişinin yararlandığı EGO otobüslerinde her gün yapılan rutin temizliklerin yanı sıra kolayca bulaşabilen nezle, grip gibi salgın hastalıklara karşı da dezenfekte işlemleri gerçekleştiriliyor.

Soğukların başlamasıyla birlikte toplu ve kapalı ortamlarda yuvalanıp grip ve nezle gibi salgın hastalıklara neden olan virüslerin yayılmasını önlemek amacıyla EGO otobüsleri de özel ilaçlarla dezenfekte ediliyor.

EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, her gün ortalama 750 bin Başkentlinin sağlıklı ve temiz bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak amacıyla EGO otobüslerinin her gece dip köşe temizlendiğini söyledi. Genel Müdür Gündoğdu, “Mevsimsel olarak ortaya çıkan bulaşıcı hastalıkları önlemek amacıyla da otobüslerin içleri belirli aralıklarla hastanelerde kullanılan özel temizlik malzemeleriyle dezenfekte ediliyor. Böylece toplu taşım araçları kapalı mekanlarda hızla üreyen virüslerden arındırılmış oluyor” dedi.

“OTOBÜSLER GÜVENLİ, KONFORLU VE HİJYEN”

Başkentlilerin güvenli ve konforlu bir şekilde toplu taşıma ihtiyaçlarını sağlarken, otobüslerin temiz ve hijyenik olmasına da çok önem verdiklerini belirten Genel Müdür Gündoğdu, şu bilgileri verdi.

“EGO bünyesindeki otobüslerimizden 1250’si her gün sefere çıkıyor. Bu otobüslerimiz günlük seferlerini tamamladıktan sonra da Dikmen, Macunköy, Mamak NATO Yolu, Akköprü ve Sincan’da bulunan Bölge Müdürlükleri’nde her gece baştan aşağıya temizlenerek ertesi güne hazır hale getirilir. Otobüsler temizlik ekipleri tarafından vakumlu süpürgelerle kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra, yolcu koltukları, koltukların arka-alt kısımları, düğmeler, direksiyon, cam kenarları ve lastikleri, şoför paravanı, yolcu tutamakları büyük bir titizlik için temizleniyor. Rutin olarak gerçekleştirilen bu temizliklere ek olarak toplu taşıma araçlarımız da yaz aylarında haşarelere, kış aylarında da salgın hastalıklara karşı özel olarak dezenfekte ediliyor.”

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.