Eurasia Rail, Avrasya Bölgesinin İlk ve Tek Demiryolları Fuarı

Eurasia Rail, Avrasya Bölgesinin İlk ve Tek Demiryolları Fuarı :Avrasya coğrafyasında konusunda tek fuar olma özelliğini taşıyan Eurasia Rail, aynı zamanda dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşımaktadır.


2017 yılında 7. kez düzenlenecek Eurasia Rail, sektör devleri ile profesyonel ziyaretçileri tek bir çatı altında toplayıp gerek Türkiye, gerekse Avrasya bölgesinde sektörün nabzını tutarak yönünü tayin eden, mevcut ilişkilerin geliştirildiği ve yeni iş birliklerine imza atılan uluslararası bir platformdur. Aynı zamanda, fuarla eş zamanlı gerçekleştirilen konferans ve seminer programları ile sektörel bilgi ve deneyim paylaşımı en üst düzey seviyede sağlanmaktadır.

EURASIA RAIL GELİŞMELER

İlki Ankara’da gerçekleştiren Eurasia Rail Fuarı; 2011 senesinde toplam 117, 2012 senesinde 188, 2013 senesinde 287, 2014 senesinde 277 ve 2015 senesinde 274, 2016’da 300 yerli ve yabancı katılımcı firmaya ev sahipliği yapmıştır.

Yapıldığı ilk günden beri T.C. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nın yanı sıra T.C. Devlet Demiryollarından da tam destek alan fuar 2012 senesinin Haziran ayı itibariyle UFİ (Uluslararası Fuarlar Birliği) onaylı fuar statüsüne yükselmiştir.

Aynı zamanda, Eylül 2012 tarihi itibariyle Alman Hükümeti ilk kez Türkiye’deki bir fuara yani Eurasia Rail Fuarı’na, Alman katılımcılara devlet desteği vererek fuarın da uluslararası pazarda olduğunu ispatlamıştır.

EURASIA RAIL 2016, önceki yıllardan farklı olarak, fuarı özellikle uluslararası boyutuyla daha da geliştirebilmek ve hizmet kalitesini daha üst seviyelere çıkarabilmek adına Türkel Fuarcılık ve dünyanın en büyük 10 fuar organizatöründen biri olan ITE Group PLC. ve onun Türkiye’deki kuruluşu EUF A.Ş eş organizatörlüğünde gerçekleştirilmiştir.

Eurasia Rail 2017 ve bundan sonraki Eurasia Rail fuarları ITE Group Plc. bünyesinde kurulan TF Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş organizatörlüğünde 2010 senesinden bugüne süre gelen aynı ekip ve ilave uluslararası katılımla birlikte düzenlenmeye devam edilecektir.

2015 senesinde düzenlenen fuarda milli katılım pavilyonlarına İran eklenmiştir.

2016 senesindeki fuara toplam 52 ülkeden 11.539 profesyonel ziyaretçi gelmiş olup, 15 ülkeden alım heyetleri fuarı ziyaret etmiştir.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar