İzmir Torbalı’da, taşıt alt geçidi açılış için gün sayıyor

İzmir Torbalı’da, taşıt alt geçidi açılış için gün sayıyor : İZBAN’ın ilçeye ulaşmasıyla toplu ulaşımda yeni bir döneme giren Torbalı’da, Büyükşehir Belediyesi’nden karayolu trafiğini rahatlatacak bir hamlesi olan Muratbey Mahallesi ile Tepeköy Mahallesi’ni birleştiren taşıt alt geçidi tamamlandı


TCDD ortaklığındaki İZBAN’la Torbalı’yı hızlı ve konforlu ulaşım imkanına kavuşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçeye yeni bir taşıt altgeçidi daha kazandırdı. Tepeköy Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde taşıt üst geçidi, yol ve köprü olarak hazırlanan ancak ilçe halkından gelen yoğun talep üzerine, taşıt altgeçidi olarak revize edilen projede sona erdi. Muratbey Mahallesi ile Tepeköy’ü birleştirecek altgeçidi artı kaçılış için gün sayıyor.

YENİ YILDA HİZMETE AÇILACAK

DEĞİŞİKLİĞİN ardından 4543 Sokak ile 3677 Sokak kesişimine taşınan proje kapsamındaki fore kazık imalatları, asansör kuleleri, kapalı kesit döşeme, başlık kirişleri ve yaya korkulukları tamamlandı. Altgeçit içerisindeki prefabrik panel yapımı ise sona erdi. Asansörlerin montajının ardından asfalt ve çevre düzenlenmesi de tamamlandı.

7 MİLYON TL’YE MAL OLDU

2 ADET yaya asansörünün de buluduğu, 220 metre uzunluğundaki taşıt altgeçidi yaklaşık 7 milyon TL’ye mal oldu. İlçeyi ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, planlanan üst geçit projesinden vatandaşların talebi üzerine vazgeçildiğini hatırlatarak yapım sürecinin bu nedenle uzadığını söylemişti. Başkan Kocaoğlu, altgeçidin hizmete girmesiyle bölgedeki trafik akışının rahatlatacağını dile getirdi.

Kaynak : torbaliege.netsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar